سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

مناقصه / مزایده

بازگشت
26 شهریور 1400
دریافت فایل

فراخوان نخستین جشنواره منطقه ای موسیقی سنتی مهر

جشنواره منطقه‌ای موسیقی سنتی  مهر  کاشان به واقع آزمون هنری است که امکانی برای ارزیابی وضعیت کمی و کیفی آموزش موسیقی در منطقه و همچنین ایجاد فرصتی برابر و رقابتی سازند ه  برای هنرمندان این رشته را  فراهم می‌کند.

این جشنواره از سویی موجب ایجاد انگیزه برای تلاش و تکاپوی بیشتر درمیان نسل جوان و موسیقی دانان می شود و از سوی دیگر با همکاری صمیمانه جمع کثیری از استادان برجسته موسیقی شهر، مجالی شایسته  برای ارزیابی سطح کیفی آثار نسل جدید و سمت و سو دادن به فعالیت های موسیقی یایی آنان فراهم می آورد.

  در واقع این رویداد طبق تعاریف بین المللی ، یک  مسابقه موسیقی یایی است که توجه به قواعد و ضوابط خاص را می طلبد. شرکت کنندگان در این جشنواره  باید بد انند که مسئله اصلی رونق بخشیدن به حیات موسیقی‌ و ایجاد انگیزه برای استمرار کارهای هنری و ایجاد فضایی مناسب برای تعاملات هنری است. نخستین جشنواره موسیقی سنتی منطقه ای مهرکاشان با مشارکت گسترد ه استادان برجسته موسیقی، شورای هنر، توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان با همکاری آموزشگاه های موسیقی کاشان و  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

 

موضوعات و اولویت های جشنواره:

- موضوع آزاد

- بخش ویژه ؛ نواهای حماسی

(در راستای بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی)

- تحکیم خانواد ه

 

   این جشنواره دارای دو بخش اصلی(رقابتی) و یک بخش جنبی (غیررقابتی)  است:

-1  موسیقی سنتی ایران

-2 موسیقی کلاسیک

 

 بخش های رقابتی  جشنواره شامل:

الف- تکنوازی  /  ب-گروه نوازی  / ج-  آوای برتر

 

 بخش تکنوازی؛

  هر نوازند ه باید فایل تصویر نوازند گی خود را که مد ت زمان آن حداکثر 6 دقیقه است با شرایط مندرج در بخش ارسال آثار به دبیرخانه ارسال نماید که پس از بازبینی آثار توسط هیئت بازبین و در صورت پذیرش، در زمان بند ی و  موعد مشخص به اجرای زند ه و رقابت با د یگران  خواهد پرداخت.

 

بخش گروه نوازی؛

اعضای گروه در این بخش می توانند حد اقل 4 نفر و حد اکثر 10 نفر  باشند. هر گروه باید آثار مد نظر خود را که نباید از 20 دقیقه بیشتر باشد با شرایط ذکر شد ه در فراخوان به د بیرخانه جشنواره جهت بررسی هیئت انتخاب ارسال نمایند.

 

بخش آوای برتر؛

این بخش برای خوانند گان مرد می باشد که می توانند در د و سبک کلاسیک و سنتی در جشنواره شرکت نمایند. شرکت کنندگان باید ابتد ا در این بخش ثبت نام کرد ه و طبق برنامه، در موعد مشخص به رقابت با د یگر رقبا بپرد ازند. لازم به ذکر است خوانند ه می تواند بصورت تنها و یا حداکثر با همراهی دو نوازند ه اثر خود را اجرا کنند.

 

بخش جنبی؛

گروه هایی که تمایل دارند در این بخش به اجرا بپردازند باید آثارشان را طبق شرایط مندرج فراخوان به د بیرخانه جشنواره ارسال کنند. تعداد اعضای هرگروه حداقل 2 نفر و زمان اجرا حداکثر 1 ساعت خواهد بود.

- شهرها و مناطقی چون: آران و بیدگل، نطنز، بادرود، نائین، نراق، دلیجان و محلات می توانند در این روید اد هنری شرکت نمایند.

 

 

 

 نحوه ارسال آثار:

- آثار ارسالی باید بصورت تصویری و دربرگیرند ه همه اعضای گروه باشد.

- صدای ضبط شد ه از اثر باید همان صدای اجرا در حین فیلم برداری باشد و فاقد هرگونه تدوین، افکت و یا حتی ضبط در استودیو ، تصحیح صوتی، دستکاری و... باشد.

موسیقی ارف(کود کان) شامل این جشنواره نمی باشد.

 

رد ه بندی سنی شرکت کنند گان در بخش رقابتی؛

7 تا 15 سال  / 16 تا 25 سال  /  25 سال به بالا

 

آثار ارسالی باید شرایط زیر را د ارا باشد؛

-1 اثر اجرا شد ه باید دارای فرم و ساختار مناسب موسیقایی باشد(به آهنگ های بدون فرم و ساختار، ترتیب اثر داد ه نخواهد شد) -2 متن هر اثر باید دارای محتوای مناسب طبق قوانین و شئونات اسلامی باشد. (به اشعار بی محتوا ترتیب اثر داد ه نخواهد شد.)

 

    مد ارک مورد نیاز بخش های مختلف:

-تکمیل فرم ثبت نام

-ارسال 1 حلقه لوح فشرد ه فیلم و متن اثر

-عکس های از تمام گروه اجرا

-فهرست کامل اسامی گروه ها به همراه سوابق و اطلاعات مورد نیاز

 

    گاهشمار جشنواره:

آخرین مهلت ارسال آثار 5 مهرماه 99 / اعلام نتایج : 12 مهرماه 99 . برگزاری جشنواره 9 لغایت13 آبان ماه 99

 

    نشانی د بیرخانه:

کاشان . انتهای بلوار دانش. بلوار دانشجو . سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان؛

دبیرخانه دائمی رویدادهای فرهنگی و هنری -  تلفن؛ 55424800 - صندوق پستی؛ 87135-1581


(برای مشاهده و دریافت تصویر فراخوان، از طریق لینک زیر یا بخش بارگیری اقدام نمایید)

http://kashanfarhangi.ir/upload/%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%862/03.jpg