سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

مناقصه / مزایده

بازگشت

فراخوان نخستین جشنواره منطقه ای موسیقی سنتی مهر

جشنواره منطقه‌ای موسیقی سنتی  مهر  کاشان به واقع آزمون هنری است که امکانی برای ارزیابی وضعیت کمی و کیفی آموزش موسیقی در منطقه و همچنین ایجاد فرصتی برابر و رقابتی سازند ه  برای هنرمندان این رشته را  فراهم می‌کند.

این جشنواره از سویی موجب ایجاد انگیزه برای تلاش و تکاپوی بیشتر درمیان نسل جوان و موسیقی دانان می شود و از سوی دیگر با همکاری صمیمانه جمع کثیری از استادان برجسته موسیقی شهر، مجالی شایسته  برای ارزیابی سطح کیفی آثار نسل جدید و سمت و سو دادن به فعالیت های موسیقی یایی آنان فراهم می آورد.

  در واقع این رویداد طبق تعاریف بین المللی ، یک  مسابقه موسیقی یایی است که توجه به قواعد و ضوابط خاص را می طلبد. شرکت کنندگان در این جشنواره  باید بد انند که مسئله اصلی رونق بخشیدن به حیات موسیقی‌ و ایجاد انگیزه برای استمرار کارهای هنری و ایجاد فضایی مناسب برای تعاملات هنری است. نخستین جشنواره موسیقی سنتی منطقه ای مهرکاشان با مشارکت گسترد ه استادان برجسته موسیقی، شورای هنر، توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان با همکاری آموزشگاه های موسیقی کاشان و  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

 

موضوعات و اولویت های جشنواره:

- موضوع آزاد

- بخش ویژه ؛ نواهای حماسی

(در راستای بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی)

- تحکیم خانواد ه

 

   این جشنواره دارای دو بخش اصلی(رقابتی) و یک بخش جنبی (غیررقابتی)  است:

-1  موسیقی سنتی ایران

-2 موسیقی کلاسیک

 

 بخش های رقابتی  جشنواره شامل:

الف- تکنوازی  /  ب-گروه نوازی  / ج-  آوای برتر

 

 بخش تکنوازی؛

  هر نوازند ه باید فایل تصویر نوازند گی خود را که مد ت زمان آن حداکثر 6 دقیقه است با شرایط مندرج در بخش ارسال آثار به دبیرخانه ارسال نماید که پس از بازبینی آثار توسط هیئت بازبین و در صورت پذیرش، در زمان بند ی و  موعد مشخص به اجرای زند ه و رقابت با د یگران  خواهد پرداخت.

 

بخش گروه نوازی؛

اعضای گروه در این بخش می توانند حد اقل 4 نفر و حد اکثر 10 نفر  باشند. هر گروه باید آثار مد نظر خود را که نباید از 20 دقیقه بیشتر باشد با شرایط ذکر شد ه در فراخوان به د بیرخانه جشنواره جهت بررسی هیئت انتخاب ارسال نمایند.

 

بخش آوای برتر؛

این بخش برای خوانند گان مرد می باشد که می توانند در د و سبک کلاسیک و سنتی در جشنواره شرکت نمایند. شرکت کنندگان باید ابتد ا در این بخش ثبت نام کرد ه و طبق برنامه، در موعد مشخص به رقابت با د یگر رقبا بپرد ازند. لازم به ذکر است خوانند ه می تواند بصورت تنها و یا حداکثر با همراهی دو نوازند ه اثر خود را اجرا کنند.

 

بخش جنبی؛

گروه هایی که تمایل دارند در این بخش به اجرا بپردازند باید آثارشان را طبق شرایط مندرج فراخوان به د بیرخانه جشنواره ارسال کنند. تعداد اعضای هرگروه حداقل 2 نفر و زمان اجرا حداکثر 1 ساعت خواهد بود.

- شهرها و مناطقی چون: آران و بیدگل، نطنز، بادرود، نائین، نراق، دلیجان و محلات می توانند در این روید اد هنری شرکت نمایند.

 

 

 

 نحوه ارسال آثار:

- آثار ارسالی باید بصورت تصویری و دربرگیرند ه همه اعضای گروه باشد.

- صدای ضبط شد ه از اثر باید همان صدای اجرا در حین فیلم برداری باشد و فاقد هرگونه تدوین، افکت و یا حتی ضبط در استودیو ، تصحیح صوتی، دستکاری و... باشد.

موسیقی ارف(کود کان) شامل این جشنواره نمی باشد.

 

رد ه بندی سنی شرکت کنند گان در بخش رقابتی؛

7 تا 15 سال  / 16 تا 25 سال  /  25 سال به بالا

 

آثار ارسالی باید شرایط زیر را د ارا باشد؛

-1 اثر اجرا شد ه باید دارای فرم و ساختار مناسب موسیقایی باشد(به آهنگ های بدون فرم و ساختار، ترتیب اثر داد ه نخواهد شد) -2 متن هر اثر باید دارای محتوای مناسب طبق قوانین و شئونات اسلامی باشد. (به اشعار بی محتوا ترتیب اثر داد ه نخواهد شد.)

 

    مد ارک مورد نیاز بخش های مختلف:

-تکمیل فرم ثبت نام

-ارسال 1 حلقه لوح فشرد ه فیلم و متن اثر

-عکس های از تمام گروه اجرا

-فهرست کامل اسامی گروه ها به همراه سوابق و اطلاعات مورد نیاز

 

    گاهشمار جشنواره:

آخرین مهلت ارسال آثار 5 مهرماه 99 / اعلام نتایج : 12 مهرماه 99 . برگزاری جشنواره 9 لغایت13 آبان ماه 99

 

    نشانی د بیرخانه:

کاشان . انتهای بلوار دانش. بلوار دانشجو . سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان؛

دبیرخانه دائمی رویدادهای فرهنگی و هنری -  تلفن؛ 55424800 - صندوق پستی؛ 87135-1581


(برای مشاهده و دریافت تصویر فراخوان، از طریق لینک زیر یا بخش بارگیری اقدام نمایید)

http://kashanfarhangi.ir/upload/%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%862/03.jpg