سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

15 شهریور 1396 13:50 223 بازدید

متخصص روانشناسی بالینی:

آشنایی پیش از ازدواج با روابط عاشقانه متقاوت است

آشنایی پیش از ازدواج با روابط عاشقانه متقاوت است

یک متخصص روانشناسی بالینی، آشنایی پیش از ازدواج را یک مرحله نیازمند هوشیاری و کنترل توسط زن و مرد دانست و گفت: این آشنایی به معنای ایجاد روابط عاشقانه نیست و با آن تفاوت عمده دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، عبدالله امینی در همایش ازدواج موفق در فرهنگسرای مهر این سازمان، شناخت را لازمه هر پیوند دانست و اظهار کرد: این آگاهی از خلق و خوی، رفتار،‌تفکرات و... می تواند از شیوه های گوناگون حاصل شود که یکی از آنها آشنایی و گفتگوهای پیش از ازدواج است.
وی نزدیک شدن افراد به خصوصی ترین حالات زندگی شخصی و ایجاد پیوند عاطفی را از جمله تهدیدات یک آشنایی پیش از ازدواج غیرتعریف شده قلمداد و خاطرنشان کرد: باید زن و مرد نسبت به این روابط هوشیاری و آگاهی کامل داشته باشند چراکه برقراری روابط عاطفی می تواند در صورت عدم شکل گیری، آسیب های درازمدتی به افراد وارد سازد.
این دکترای تخصصی روانشناسی بالینی، ازدواج با افراد دارای دیدگاه های فرهنگی و مذهبی متفاوت را یک انتخاب ذکر کرد و افزود: این مرد یا زن است که باید هزینه عبور از ارزش های مورد نظر خود را بسنجد و در صورت انتخاب، خود این هزینه ها را قبول کند.
امینی، آگاهی از شخصیت رفتاری و فکری گزینه ازدواج را یک ضرورت عنوان و تأکید کرد: این شناخت، نیاز به علم روانشناسی عمده ای ندارد بلکه می توان از برخی نشانه های رفتاری و واکنشی، آن را به دست آورد.
وی،‌  با اشاره به اینکه استفاده از مشاور به معنای استخدام یک انتخاب کننده نیست افزود: مشاور تنها شیوه های و راه های موجود را از دریچه علم و تجربه در اختیار افراد می گذارد اما در نهایت این زن یا مرد است که باید یک تصمیم را درباره زندگی آینده خود بگیرد.
در ادامه نیز جلسه پرسش و پاسخ نیز با محوریت چالش های یک انتخاب آگاهانه با مشارکت حاضران برگزار شد.
همایش ازدواج موفق با حضور گسترده شهروندان در فرهنگسرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد.
انتهای خبر/


نظرات کاربران