سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

07 مرداد 1396 13:55 286 بازدید

روایتی از یک دیدار خیرخواهانه

از بوسه بر گام های نابینایان تا خبر میزبانی کاشان از رقابت جهانی هنرمندان

از بوسه بر گام های نابینایان تا خبر میزبانی کاشان از رقابت جهانی هنرمندان

بوسه یاریار بر جای گام های نابینایان و خبر میزبانی احتمالی کاشان از رقابت های جهانی هنرمندان برخی از نکات دیدار دوستانه تیم های منتخب کاشان و هنرمندان بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، دیدار خیرخواهانه تیم های منتخب کاشان و هنرمندان در قالب جشن یک شهر کرامت در حالی در سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان برگزار شد که این جشن با نکات جالبی همراه شد.

هنرنمایی شگفت انگیز گروه تیام از ویژه ترین بخش های این آیین فرهنگی و ورزشی بود به گونه ای که حاضران را وادار کرد ایستاده به تشویق آنان بپردازند و هنرمندان را ناگزیر برای تحسین به مقابل سن فرستاد.

در بخشی از برنامه برخی از هنرمندان به ذکر تجارب خویش از نقش های مرتبط با نابینایی پرداختند...فرداد صفاخو بازیگر تلویزیون با اشاره به آغاز حرفه بازیگری از 9 سالگی، دو نقش خود به عنوان یک نابینا را خاطرنشان کرد و گفت: آن روزها سعی می کردم با نگاه کردن به دوستان روشندلم که از دانشجویان ممتاز دانشگاه شهید بهشتی بودند نقش یک فرد نابینا را به درستی ارائه کنم.

حسین سلیمانی دیگر بازیگر حاضر در این دیدار، با بیان اینکه مخالف عبارت «نابینا» است متذکر شد: این پیشوند همانند استفاده در عبارت نامادری درست نیست چراکه همانگونه مادران، مادی خود را از دست نمی دهد نابینایان نیز بینایی خود را به گونه دیگر نشان می دهند.

بازیگر مهر مادری، با تقدیر از هنرنمایی روشندلان کاشانی، عنوان کرد: آنها حال ما را دگرگون کردند پس باید حال خوب را از آنان بیاموزیم.

مجتبی ظریفیان که کودکان و نوجوانان او را به عمو مهربان می شناسند از خاطرات خوبش در کاشان سخن به میان آورد و ابراز امیدواری کرد بار دیگر تجربه سفر به شهر مادری خود را پیدا کند.

در این آیین همچنین از اعضای تیم هنرمندان از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با اهدای لوح تقدیر و هدایای نفیس برای استمرار حضور در برنامه های خیر خواهانه تجلیل به عمل آمد.

همچنین در این برنامه غلام حسین زاده از اعضای تیم هنرمندان هزینه تشرف و اقامت 20 نفر از روشندلان کاشانی در مشهد مقدس را برعهده گرفت.

مدیر عامل باشگاه هنرمندان ایران ضمن ابراز امیدواری برای حضور مجدد در کاشان و البته در میان تماشاگران این شهرستان بیان کرد: در صورت کسب میزبانی مسابقات جهانی هنرمندان، آن را تقدیم نابینایان کاشانی می کنیم.

حسین یاریار همچنین با تحسین خودباوری و قدرت اراده و ایمان نابینایان و کم بینایان  با وجود تمام مشکلات خطاب به آنها گفت:‌من بر این زمین که بوسه گاه قدم های شماست بوسه می زنم.

جشن یک شهر کرامت به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری جامعه نابینایان و کم بینایان کاشان و  مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری برگزار شد.

 

انتهای خبر/


نظرات کاربران