سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

08 فروردین 1396 11:50 379 بازدید

مشاور شهردار کاشان در دیدار هنرمندان پیشکسوت تئاتر کاشان مطرح کرد:

ایجاد مرکز هنرهای نمایشی آیینی در کاشان/برگزاری دوره های استعدادیابی در شهرستان

ایجاد مرکز هنرهای نمایشی آیینی در کاشان/برگزاری دوره های استعدادیابی در شهرستان

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، خواستار ایجاد مرکز هنرهای نمایشی آیینی در این شهرستان شد و از مسجد و مدرسه آیت الله مدنی(ره) کاشان به عنوان گزینه مناسبی در این زمینه نام برد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مجتبی رضازاده دوشنبه شب در آیین دیدار و تجلیل  هنرمندان پیشکسوت و متعهد هنر نمایش کاشان اظهار کرد: مسجد و مدرسه حضرت  آیت الله العظمی مدنی کاشانی (ره) با  وجود سابقه ی دیرینه  اساتید هنر تئاتر و خاطره انگیز بودن  اجرای آثار هنری مذهبی و ارزشی و همچنین شرایط محلی مناسب می تواند به عنوان مرکز هنرهای نمایشی آیینی شهر کاشان انتخاب شایسته ای باشد.

وی، با اشاره به نمونه های موفق  بازسازی میراث آیینی و فرهنگی، آن را شیوه ای برای آشنایی نسل جوان امروز با گنجینه پرافتخار پیشین معنوی و همچنین ترویج سبک زندگی اسلامی دانست و خواستار اجرای آن با ابزار هنر فاخر نمایش در دارالمومنین شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، در ادامه به اثر نمایشی محتشم کاشانی که با حمایت این سازمان در حال پژوهش و نگارش نمایش نامه است نیز اشاره کرد و خواستار تلاش همه جانبه هنرمندان و دست اندرکاران این اثر، برای اجرای آن در ایام  نزدیک ماه محرم سال جاری شد.

رضازاده همچنین با تقدیر از تلاش هنرمندان پیشکسوت و متعهد دیار مومنان، انتقال تجارب این قشر از جامعه هنری به نسل جوان را به عنوان یک ضرورت قلمداد کرد.

وی با تأکید بر لزوم کشف نیروهای مستعد هنر تئاتر در مدارس ، خواستار برگزاری دوره های استعدادیابی در میان دانش آموزان شهرستان با نظارت و نقش آفرینی پیشکسوتان عرصه نمایش منطقه شد و از حمایت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در این زمینه خبر داد.

در ادامه، برخی از هنرمندان پیشکسوت حاضر در این نشست نظیر استاد محسن خسروی، احمد صابرطحان، حسین حداد کاشانی و عبدالله قریبی به بیان خاطرات اجراهای طنز خود پرداختند که از جذابیت قابل توجهی برخوردار بود .

همچنین در پایان این جلسه صمیمانه، از تلاش چند دهه ای محسن خسروی نویسنده و کارگردان نام آشنا و پیشکسوت و نیز آقای  احمد صابرطحان دیگر هنرمند باسابقه و متعهد کاشانی تجلیل شد.

شایان ذکر است این نشست صمیمی  به مناسبت هفتم فروردین(27 مارس) روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی برگزار شد.

انتهای خبر/


نظرات کاربران