سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

06 خرداد 1395 14:47 3598 بازدید

با حضور شاعران برجسته آئینی کشور:

برگزاري دومین شب شعر مهدوی عطر انتظار در فرهنگ سرای فیض

برگزاري دومین شب شعر مهدوی عطر انتظار در فرهنگ سرای فیض

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، دومین شب شعر مهدوی تحت عنوان «عطر انتظار» همزمان با دهه مهدویت با حضور شاعران برجسته آئینی کشور در فرهنگ سرای علامه فیض کاشانی برگزار شد.

شعرخوانی سید حمیدرضا برقعی و مهدی رحیمی شاعران برجسته آئینی کشور، بزرگداشت شاعر فقید استاد عباس حداد کاشانی و تجلیل از شاعر پیشکسوت آئینی استادعلی شریف از ویژه برنامه های دومین شب شعر مهدوی «عطر انتظار» بود که با استقبال پرشور شهروندان و هنرمندان به شعر و ادب در فرهنگ سرای علم و ادب برگزار شد.

در این شب شعر علی اصغر صائم کاشانی، عبدالرضا مدرس زاده، حسین باغشیخی، حسین اخوان، جعفر رسول زاده و علیرضا شیدا از شاعران برجسته و پیشکسوت کاشانی تازه ترین اشعار خود را با موضوع موعود، انتظار، منجی گرائی و همچنین ویژگی های منتظران قرائت کردند و محمود شریفی متخلص به کمیل نیز در این محفل ادبی به مدیحه سرائی پرداخت.

تجلیل از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «قطره، موج، دریا» و اجرای موسیقی مذهبی از دیگر برنامه های این شب شعر بود که توسط فرهنگ سرای علامه فیض کاشانی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد.

هدف اصلی از برگزاری این شب شعر قرائت اشعاری بود که به مدح و ستایش حضرت ولی عصر(عج) پرداخته شد و در عین امید بخشی فرج ایشان را مژده داد.

شایان ذکر است: فرهنگ سرای علامه فیض کاشانی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان 20 بهمن 93 با رویکرد علم و ادب فعالیت خود را آغاز کرده است.


نظرات کاربران