سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

12 اسفند 1402 00:20 231 بازدید

برای نخستین بار در کاشان اجرا شد:

برگزاری جشن تشرّف ویژه تکلیف پسران کاشانی

برگزاری جشن تشرّف ویژه تکلیف پسران کاشانی

دانش‌آموزان پایه هفتم، هشتم و پایه نهم به شکرانهٔ ورود به سن تکلیف شرعی در تالار شهر شهرداری حضور یافته و جشن عبادت خود را بر پا نمودند. 

نخستین جشن تکلیف پسران با عنوان «جشن تشرّف» همزمان با دهه مهدویت ویژه پسران ۱۳ تا ۱۶ سال کاشانی همراه با برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری طی همکاری مشترک سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و موسسه سپیده صبح اجرا شد.
 
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان در این برنامه گفت: در نظام تربیتی آموزشی ایران اسلامی یکی از برنامه‌ها برای آشنایی نوجوانان با راه و رسم زندگی معنوی، برگزاری جشن تكلیف است و در این برنامه تربیتی، برای نسل آینده ساز آموخته‌های دینی تبیین و دستورات الهی تشریح می‌شود. 

محمد علی فرجی افزود: سازمان فرهنگی تلاش کرد تا با اجرای این ویژه برنامه، نقش فرهنگی مذهبی شایسته‌ی خود در اعتلای فرهنگ قرآن و عترت را ایفا نماید و امیدواریم اجرای اینگونه برنامه‌ها الگوی مناسبی باشد تا در شهر برای موضوعات فرهنگی و مذهبی برنامه‌های خلاقانه و اثربخش برگزار شود. 

آموزش احکام و عبادت، ترویج فرهنگ دینی و آشنایی دانش‌آموزان با تکالیف شرعی از اهداف برگزاری این برنامه عنوان شده است. 

این مراسم معنوی با برنامه‌های متنوّعی نظیر مسابقه، نمایش، احکام فان، عهدنامه تشرّف، رزق و هدیه، پخش کلیپ فرمانده مهدی و فعالیت‌های انگیزشی پسران، مولودی خوانی، نماز جماعت، مدیحه سرایی، نقالی خوانی، سرود و نمایش همراه بود.


نظرات کاربران