سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

13 مهر 1396 00:11 184 بازدید

همزمان با شهادت حضرت زین العابدین(ع) صورت گرفت

برگزاری همایش پیاده‌روی « رهروان زینبی» در مسیر سلامت منطقه راوند

برگزاری همایش پیاده‌روی « رهروان زینبی» در مسیر سلامت منطقه راوند

همزمان با شهادت حضرت زین العابدین(ع) همایش پیاده روی « رهروان زینبی» ویژه بانوان در مسیر سلامت منطقه راوند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، این همایش با حضور پرشور بانوان بسیجی، ورزشکار و خادمین امامزاده ولی بن موسی الکاظم (ع) راوند همزمان با ایام  شهادت امام سجاد (ع) برگزار شد.
امام جمعه منطقه راوند در این همایش، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری امام حسین(ع)، با اشاره به عبارتی از زیارت عاشورا به تبیین ظلم و ظالم زمان پرداخت و گفت: هر ظلمی که یزید و آل یزید به آن آلوده بودند اگر به آن آلوده شویم نام یزیدی نیز بر ما نهاده می شود چه بسا اینکه  ظالم، شمر و یزید محدود به زمان عاشورا نیست.
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی اصل حسینی، با بیان اینکه اعمال و رفتار نباید با ظاهر متفاوت باشد به تبیین عزادار واقعی پرداخت و مظاهر عزاداری را برای عزادار بودن ناکافی دانست و  اظهار داشت: کسی که لباس مشکی بر تن می کند حرکت، رفتار و گفتارش باید حسینی باشد و امام عصر(عج) از وی راضی باشد.
وی، با تاکید بر اینکه مظاهر عزاداری باید مطابق با رفتار، کردار و اعمال افراد باشد اذعان داشت: هر کس برای سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) عزاداری می کند باید از برخی اعمال نادرست و مغایر با اسلام اجتناب کند.
امام جمعه منطقه راوند، ضمن تقدیر از حضور بانوان زینبی در این همایش، بانوان را به تمسک جویی به حضرت زینب (س) در پیروی از ولایت توصیه کرد.
شایان ذکر است: همایش پیاده روی « رهروان زینبی» با حضور بیش از یکصد نفر همراه با ویژه برنامه های مداحی، سخنرانی، قرائت دعای پرفیض توسل، اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و پذیرایی با همکاری فرهنگسرای المهدی (عج) سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، پایگاه بسیج خواهران حضرت معصومه(س) و مرکز فرهنگی آستان ولی بن موسی الکاظم (ع) راوند برگزار شد.
انتهای خبر/


نظرات کاربران