سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

07 فروردین 1396 11:36 367 بازدید

در پیام مشاور شهردار کاشان به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی مطرح شد

بهره گیری از ابزار هنر نمایش در ارتقای فرهنگ شهروندی دیار مومنان

 بهره گیری از ابزار هنر نمایش در ارتقای فرهنگ شهروندی دیار مومنان

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در پیامی روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی را تبریک گفت و بر بهره گیری از این ابزار هنری در ارتقای فرهنگ شهروندی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، پیام مجتبی رضازاده مشاور شهردار و مدیرعامل این سازمان که به مناسبت روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی صادر شده به شرح زیر است:

هوالجمیل

ابزارهای هنری بی شک ، رساترین ، بلیغ ترین وکاری ترین ابزار ابلاغ  وتبلیغ پیام است .مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

«هنر» جلوه ای از جمال خداوندی است که در آینه انسان ظهور می یابد و عالم هستی را به جایی زیباتر برای زندگی کردن تبدیل می کند؛ با این وصف، می توان هنر نمایش را یکی از عالی ترین تجلی های این موهبت الهی دانست هنری که تنها جسم و روح هنرمند در ظرف تماشای مخاطب قرار می گیرد و دخالت تکنیک و ابزارهای جهان مدرن به حداقل می رسد.

اینجاست که ذات هنر خود را به منصه ظهور می رساند و با عبور از پوسته های پرزرق و برق، بیننده را به مغز و درون مایه پدیده اشارت می دهد؛ وچه دلنشین تر است وقتی این هنر ناب با دغدغه های اجتماعی و نیاز شهروندان یک جامعه پیوند خورد، در این زمان است که هنر می تواند چون طبیبی حاذق به درمان دردهای یک اجتماع بپردازد.

بر همین مبنا، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان بیش از پیش مصمم است تا با همراهی نقش آفرینان عرصه هنر شهرستان، مطالبات جامعه را در قاب هنر نمایش به تصویر کشیده و پیام های مورد نیاز مردم دارالمومنین را به صحنه عرضه آورد.

بر این اساس لازم می دانم ضمن تبریک روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی به جامعه هنری به خصوص هنرمندان پرتلاش و صبور عرصه تئاتر کاشان بزرگ، آمادگی متولی فرهنگ حوزه مدیریت شهری را برای بهره گیری از این ظرفیت موثر و کارآمد در ارتقای فرهنگ شهروندی اعلام نمایم.

مجتبی رضازاده

مشاور شهردار و مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان


شایان ذکر است هفتم فروردین مصادف با 27 مارس که روز جهانی تئاتر است از سال گذشته در تقویم ایران به نام روز ملی هنرهای نمایشی نام گذاری شده است.

 

 انتهای پیام/


نظرات کاربران