سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

28 فروردین 1396 11:02 328 بازدید

امشب

شهدای فاطمیون با «خاک و خون» در کاشان به صحنه می آیند

شهدای فاطمیون با «خاک و خون» در کاشان به صحنه می آیند

نمایش «خاک و خون» منتخب دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج با موضوع شهدای لشکر فاطمیون در تالار فرهنگ کاشان اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، این نمایش کاری از هنرمندان خمینی شهر، امشب و فرداشب 28 و 29 فروردین جاری در تالار فرهنگ از ساعت 20:30 به روی صحنه می رود.
در «خاک و خون» از بازیگران افغانستانی استفاده شده و موضوع رزمندگان و شهدای لشگر فاطمیون محور داستان قرار گرفته است و دو قصه به صورت موازی به مخاطب عرضه می شود.
این نمایش که در داستان نخست  مجاهدت دو رزمنده ایرانی و افغانی مدافع حرم  برای کشتن یک تک تیرانداز داعشی را نشان می‌دهد؛ در داستان دوم ماجرای دفن یکی از شهدای لشکر فاطمیون دنبال می‌شود که مسئول قبرستان روستا مخالف آن است که اتفاقتی رخ می‌دهد.

این اثر نمایشی با کارگردانی احمد نخودیان و مصطفی جعفری خوزانی از خمینی شهر اجرا می شود که جعفری خوزانی مسئولیت نمایشنامه نویسی را نیز برعهده دارد؛ همچنین علاوه بر حضور بازیگران پیشکسوت استان اصفهان نظیر ابوالفضل شریفی و محمد تقی شیخ هنرمندانی نظیر سید یدالله موسوی و فاطمه حسنی به همراه تعدادی دیگر از نقش آفرینان مهاجر افغانستانی در این نمایش شرکت کرده اند.
نمایش «خاک و خون» به عنوان برنامه پایانی جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم که به همت فرهنگسرای معراج سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و همکاری حوزه هنری این شهرستان امشب و فردا شب در تالار فرهنگ کاشان به روی صحنه می رود جوایز مختلفی از جشنواره های مختلف کشور دریافت کرده که به عنوان نمونه می توان به جایگاه منتخب دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج در هرمزگان اشاره کرد.
شایان ذکر است آیین اختتامیه سی امین روز ماه جاری در آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان با معرفی نفرات برتر در بخش های رقابتی برگزار می شود.
انتهای خبر/


نظرات کاربران