سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

25 تیر 1396 13:22 291 بازدید

از26تير تا 6مردادماه

نمايش «قصه ظهر جمعه» در کاشان روي صحنه مي رود

نمايش «قصه ظهر جمعه» در کاشان روي صحنه مي رود

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، نشست مطبوعاتي«قصه ظهر جمعه» به نويسندگي محمد مساوات و کارگرداني مهدي سه دهي و اعضاي هيات مديره خانه تاتر کاشان شامگاه شنبه درپلاتو ماه فرهنگسراي مهر برگزار شد. 
دراين نشست اکبر رضوانيان، رئيس شوراي مديريت خانه تئاتر کاشان بيان کرد: تئاتر کاشان در فصل گرم تابستان فصل داغي را از نظر تعدد اجراي برنامه مي گذراند.
وي افزود: بايد بهاء بيشتري به گروه هاي تئاتر داده شود تا با ثبت گروه هاي هنري خود امکان بهتر و بيشتري براي حرکت تئاتر در کاشان داشته باشند و در نهايت توسط حاميان مالي شناخته و حمايت شوند.
وي با اشاره به اينکه خانه تئاتر هيچ نقشي در اجراي تئاتر «قصه ظهر جمعه» نداشته است، تصريح کرد: اين اثر حاصل تلاش گروه ميم به سرپرستي مهدي سه دهي است.
مهدي سه دهي کارگردان«قصه ظهر جمعه» در اين نشست گفت: پنج ماه براي اجراي اين نمايش تمرين کرديم و اين نمايش به نام کاشان در جشنواره اصفهان شرکت خواهد کرد.
وي با بيان اينکه بازيگران از شهرهاي خمين، اراک و تهران در اين نمايش حضور دارند، خاطر نشان کرد: اين نمايش از 26 تيرماه تا 6 مرداد ماه در پلاتو ماه فرهنگسراي مهر اجرا مي شود.
مهدي محمدي يکي از باريگران نمايش  «قصه ظهر جمعه» در ادامه اظهار کرد: مدنيت و شهر نشيني يک شهر به تعداد صندلي هاي تئاتر و سينماي آن شهر بستگي دارد و تعداد صندلي هاي تئاتر و سينما نشان از توسعه و مدنيت دارد بنابراين بايد سعي کنيم اجراهاي بيشتر در اين شهر داشته باشيم.
در پايان اين نشست توسط استاد بهمن صادق پور از پوستر تئاتر«قصه ظهر جمعه» رونمايي شد.
این نمایش با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه جامع علمی کاربردی، گروه تئاتر میم و برخی دیگر از تشکل های هنری اجرا می شود.
نمايش «قصه ظهر جمعه» روايت خانواده اي است که در دهه 60 با مشکلات اقتصادي دست و پنجه نرم مي کند و شرايط اجتماعي و اقتصادي موجب مي شود اختلافاتي بين اعضاي خانواده پيش آيد که در نهايت به ازدواج اجباري دخترخانواده و فوت پدر خانواده منجر مي شود .....
انتهای خبر/


نظرات کاربران