سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

10 خرداد 1395 12:59 3262 بازدید

با حضور کارآفرینان برتر:

همایش نقش کارآفرینی در اقتصاد مقاومتی در کاشان برگزار شد

همایش نقش کارآفرینی در اقتصاد مقاومتی در کاشان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وامور بین‌الملل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، همایش «نقش کارآفرینی در اقتصاد مقاومتی» با حضور کارآفرینان برتر در فرهنگسرای مهر این سازمان برگزار شد.

مالک و سرمایه‌گذار مجموعه توریستی تفریحی خورشید اردهال در این همایش گفت: نام کاشان تنها در صنعت فرش نمی‌درخشد بلکه در تمامی زمینه‌های مختلف زبانزد است و باید بیش از پیش آن را مطرح کرد.

سیدعلی ضیائی، علم، آگاهی، دانش و پایبندی به ارزش‌های اخلاقی و انسانی را به عنوان 2 جعبه ابزاری که موفقیت فرد را رقم می‌زند نام برد و اظهار داشت: نتیجه موفقیت هر فرد، آسایش در زندگی و زیباترین شاخصه آن علم و دانایی است.

وی، بزرگترین سرمایه را «خود شخص» دانست و تاکید کرد: هر شخصی که خودش را قبول کرده و باور کند می‌تواند به عنوان نمونه مطرح شود.

این سرمایه‌گذار، داشتن اعتماد به نفس، احساس رهبری کردن، آینده نگری و رها کردن از افکار گذشته، داشتن تصویر خوب از آینده و فکر کردن به راه‌حل‌ها را از جمله عوامل پیشرفت در موفقیت عنوان کرد.

ضیائی خاطر نشان کرد: یک کارآفرین باید از فکر، تجربیات و ظرفیت دیگران نیز استفاده کند تا بتواند به مراحل مطلوب دست پیدا کند.

دکترای مدیریت استراتژیک و استاد مدعو دانشگاه کاشان در گروه مدیریت اقتصاد نیز در ادامه، کنترل، نیاز به استقلال، ریسک پذیری، صبر، خوش بینی، جاه‌طلبی،  جسارت، سخت کوشی، آینده‌نگری، محرک، علاقه‌مند به یادگیری، نگرش متفاوت و اعتماد به توانایی‌های اطرافیان را از خصوصیات کارآفرینان برتر برشمرد.

محمد حامد محسنی، به تربیت کارآفرینان و افرادی که می‌توانند تاثیر بسزایی در موفقیت آنان بگذارند اشاره کرد و افزود: محیط خانوادگی، تحصیلات، ارزش‌های فردی، سن، انگیزش، سوابق شغلی و الگوهای نقش و نظام‌های حمایتی از جمله عوامل موثر در تربیت کارآفرینان است.

وی، با اشاره به کارآفرینان نمونه در کاشان، از مرحوم ارباب حسن تفضلی، سید احمد و محمود لاجوردی، حاج محمد صادق نقوی کاشانی و علی اکبر اخوان و همچنین محمد رحیم متقی ایروانی نیز به عنوان افراد موفق و نمونه در زندگی یاد کرد.

مجتبی عارضی کارآفرین نمونه نیز، به موفقیت های خود در کار و تلاش و کارآفرین نمونه شدن از دوران کودکی تاکنون اشاره کرد و گفت: تغییرات در جزئیات و نوآوری یک نوع کارآفرینی است.

وی، لازمه پیشگام بودن و رشد پیدا کردن در کار و تلاش را تفکر و دانش عنوان کرد.

شایان ذکر است: همایش «نقش کارآفرینی در اقتصاد مقاومتی» با هدف بررسی نقش کارآفرینان در توسعه اشتغال در جامعه و شناسایی عوامل فرهنگی موثر در شکل دهی کارآفرینی در جامعه توسط اداره کارآفرینی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در فرهنگسرای مهر این سازمان برگزار شد.


نظرات کاربران