سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

12 اسفند 1402 00:13 162 بازدید

با معرفی و تقدیر از نفرات برتر:

پرونده رویداد قرآنی کودک و نوجوان «ستاره‌های آسمان» بسته شد.

 پرونده رویداد قرآنی کودک و نوجوان «ستاره‌های آسمان» بسته شد.

 نخستین رویداد قرآنی کودک و نوجوان «ستاره‌های آسمان» باحضور مسئولین شهری، اساتید جامعهٔ قرآنی و خانواده‌های قرآنی شهر کاشان با معرفی نفرات برگزیده در تالار شهر شهرداری به پایان رسید. 

 این مراسم با پخش نماهنگ‌های قرآنی، قرائت آیاتی از قرآن مجید توسط قاری نوجوان علیرضا مشکینی و پخش سرود ملّی و با اجرای حسین جعفری‌راد آغاز شد.

 رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان در سخنانی با بیان اینکه برای اوّلین بار در شهرستان دارالمؤمنین کاشان یک رویداد قرآنی صرفاً ویژه‌ی مخاطب کودک و نوجوان با این جامعیّت در ۴ بخش و ۳٠ رشته و برای هر نوع استعداد قرآنی در کودکان و نوجوانان تعریف و اجرا شد به نحوی که هر کودک و نوجوان بنا به علاقه و استعداد خود توانستند در این رویداد شرکت کنند، به ارائه گزارشی از رویداد پرداخت. 

 محمدعلی فرجی با اشاره به اینکه برای اوّلین بار بخش ویژه‌ی آیه‌های ایثار و شهادت در یک رویداد و مسابقه قرآنی و بصورت مجزّا قرار داده شده است، علت آن را برگزاری کنگره سرداران و ۱۸٠٠شهید کاشان و آشنایی هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان با فرهنگ قرآنی شهید و شهادت ذکر کرد.  

 وی ثواب اجرای این رویداد قرآنی و برکات و ثمرات آن را که با حضور و رقابت بیش از ۳٠٠٠ کودک و نوجوان با مشارکت دارالقرآن آموزش و پرورش و اتحادیه کانون‌های فرهنگی برگزار شد به روح سرداران و ۱۸٠٠ شهید گرانقدر شهرستان کاشان تقدیم کرد و ابراز امیدواری کرد این سنگ بنای قرآنی و این رویداد قرآنی هر سال با قوّت و افتخار بیشتر برای کودکان و نوجوانان این خطّه‌ی استعدادخیز برگزار شود. 

 اجرای سرود توسط گروه صراط، پخش کلیپ گزارش عملکرد اجرای جشنواره ستاره‌های آسمان در طی دوماه، دکلمه خوانی توسط عارفه تصویری و هانیه رسولیان، ارائه گزارش عملکرد اجرای جشنواره توسط رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری از جمله بخش‌های مراسم اختتامیه رویداد قرآنی بود و خواننده نوجوان محمدحسین معصومی نیز به اجرای برنامه پرداخت.

این محفل معنوی با مراسم پرچم‌ گردانی خادمین امام رضا(ع) معطّر به عطر رضوی شد و دل‌های حاضرین در رویداد با تمسک جستن از پرچم مطهر رضوی روانه بارگاه ملکوتی امام هشتم شد.

 معرفی برگزیدگان این رویداد در بخش‌ها و رشته‌های متنوّع قرآنی شامل بخش آوایی در رشته‌های؛ تلاوت، حفظ، روخوانی، مفاهیم، اذان، مداحی قرآنی، قصه‌گویی قرآنی، دعاخوانی قرآنی، بخش هنری شامل رشته‌های؛ عکاسی، نقاشی، خطاطی، تئاتر و هنرهای دستی قرآنی، بخش رسانه شامل رشته‌های؛ تولید پادکست، کلیپ، موشن و انیمیشن قرآنی صورت گرفت و از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.


نظرات کاربران