سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

08 شهریور 1396 09:29 267 بازدید

یک کارشناس دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

«کاهش وزن» عامل کاهش عوارض کمردرد می شود

«کاهش وزن» عامل کاهش عوارض کمردرد می شود

کارشناس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان، کاهش وزن را یکی از روش های کاهش عوارض کمردرد در بزرگسالان دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مهرداد هدایتی درهمایش پوکی استخوان و دردهای کمری در فرهنگسرای مهر این سازمان با اشاره به عوارض عادات نادرست ایستادن و نشستن اظهار کرد: هرگونه روش نادرست در فعالیت های روزمره مانند کار، استراحت و...می تواند در بروز ناهنجاری های جسمی به خصوص در ستون فقرات موثر باشد.
وی، ایستادن طولانی مدت را یکی از این عادات نادرست ذکر کرد و افزود: نباید بدن به مدت طولانی در یک وضعیت خاص، ثابت بماند چراکه موجب بروز درد و عوارض در ستون فقرات شده و  زمینه تشدید دردها در این ناحیه از بدن را فراهم می آورد.
این کارشناس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، خوابیدن غیراصولی را پدیده رایج در بروز بیماری های ستون فقرات دانست و گفت: خوابیدن روی شکم بدترین و خوابیدن به پهلوها و یا به صورت درازکشیده بهترین نوع استراحت محسوب می شود که البته باید در انتخاب بالش و محل قرارگیری سر دقت زیادی صورت گیرد.
هدایتی، انتخاب کفش مناسب را راه دیگری برای کاهش عوارض کمردرد قلمداد و عنوان کرد: انتخاب کفش ها با پاشنه های بلند می تواند موجب انحراف ستون  فقرات در میان بانوان شود.
وی، چاقی را یکی از عوامل رایج تشدید کمردرد دانست و کاهش وزن را یکی از روش های کاهش عوارض ناشی از انحراف ستون فقرات و فشار بر آن در افراد بزرگسال ذکر کرد.
همایش پوکی استخوان و دردهای کمری به عنوان یکی از برنامه های «سلامت زنان، خانواده سالم جامعه پویا» به همت فرهنگسرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد.
انتهای خبر/


نظرات کاربران