سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

17 شهریور 1399 13:33 716 بازدید

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری:

رویداد خلاقیت و بازیافت محرکی برای نهادینه شدن فرهنگ بازیافت است

رویداد خلاقیت و بازیافت محرکی برای نهادینه شدن فرهنگ بازیافت است

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان گفت: برگزاری رویداد خلاقیت و بازیافت باعث می‌شود همه اقشار بویژه دانش‌آموزان و هنرمندان با مبانی آموزش شهروندی مانند بازیافت، تفکیک از مبدا و مواردی از این دست آشنا شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، محمدحسین واحدیان با بیان این مطلب از برگزاری نخستین رویداد آموزشی« خلاقیت و بازیافت» ویژه همه سنین خبر داد .

 وی افزود: با توجه به اینکه فراگیر شدن فرهنگ بازیافت و تفکیک از مبدا در جامعه بر پشتوانه سلامت عمومی تاثیر دارد، واحد شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان اقدام به برگزاری رویداد «خلاقیت و بازیافت» با همکاری فرهنگ‌سرای مهر، معراج، علامه فیض‌کاشانی، المهدی و فرهنگ‌سرای بانو کرده است.

مدیر عامل سازمان، آموزش از طریق مجازی و تولید کلیپ‌های آموزشی را از مهم‌ترین رویکردهای این رویداد عنوان کرد و نهادینه شدن فرهنگ بازیافت و کاهش میزان تولید زباله، ایجاد فضای هنری و خلاقانه برای جذب بیشتر مخاطب را از اهداف برگزاری رویداد خلاقیت و بازیافت برشمرد.

واحدیان با اشاره به اینکه این برنامه در موضوعات تفکیک از مبدا پسماند و زباله، استفاده مجدد از وسایل و محیط زیست پاک و سالم برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این برنامه شرکت کنندگان اعم از دانش آموزان و هنرمندان در شش قالب ساخت کیسه و سفره‌های پارچه‌ای، ساخت کاردستی، ساخت اوریگامی، آزمایشات علمی، نقاشی و رنگ آمیزی خلاقانه و بخش ویژه«ایده‎های خلاقانه در منزل با استفاده از وسایل دور ریختنی» با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی با دعوت از شهروندان، دانش‌آموزان و هنرمندان برای شرکت در این برنامه بیان کرد: علاقه‌مندان تا 5 مهر ماه فرصت دارند با ارائه آثار به نزدیک‌ترین فرهنگ‌سرای مجاور محل سکونت خود در این رقابت شرکت کنند و بعد از پایان مهلت ارسال آثار از برگزیدگان هر بخش تقدیر و نمایشگاهی از آثار پذیرفته دائر خواهد شد.

 


نظرات کاربران