سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

26 شهریور 1399 13:54 735 بازدید

در شهر زندگی مطرح شد:

خراب‌ترین رابطه‌ها با وقت‌گذاری کیفیِ زوجین برای هم خوب می‌شود

خراب‌ترین رابطه‌ها با وقت‌گذاری کیفیِ زوجین برای هم خوب می‌شود

کارشناس حوزه خانواده، وقت نگذاشتن برای خانواده را یکی از آفات‌های زندگی مشترک دانست و بر عشق ورزی به زبان مورد علاقه همسر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، مریم دهقانیان در برنامه پخش زنده «شهر زندگی» که هر دوشنبه به همت فرهنگ‌سرای علامه فیض‌کاشانی از صفحه اینستاگرامی اهل کاشانم پخش می‌شود، با تاکید به تاثیر عشق در بالابردن کیفیت زندگی مشترک، گفت: از معجزه عشق غافل نشوید و با یکدیگر با زبان عشق صحبت کنید.

وی با بیان اینکه به شکلی که همسرتان دوست دارد به او عشق بورزید، افزود: هرشخصی دارای یک زبان عشق است و عشق باید با زبانی که طرف مقابل دوست دارد مطرح شود.

این کارشناس خانواده با بیان اینکه اگر حال زندگی ما خوب نیست، باید در رفتار خود تغییر ایجاد کنیم، گفت: خراب‌ترین رابطه‌ها با وقت‌گذاری کیفی برای یکدیگر خوب می‌شود.

دهقانیان گفت: خانواده مهم‌ترین رکن جامعه محسوب می‌شود که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اما متاسفانه در جامعه امروز بی‌توجهی زوجین به کانون خانواده باعث بروز مشکلاتی شده که کم وقت گذاشتن برای خانواده از سوی زوجین برای پیشرفت فردی یکی از این موارد است.

وی با بیان اینکه این مشکل نه تنها در بین زوجین جوان بلکه در زندگی مشترک زوجین قدیمی هم وجود دارد، تصریح کرد: اینکه زوجین بگویند ما برای تعالی و پیشرفت خانواده تلاش می‌کنیم و فرصتی برای وقت گذاشتن با یکدیگر نداریم بسیار اشتباه است چرا که زندگی بر مبنای توجه، عشق و احترام شکل می‌گیرد.

 کارشناس برنامه «شهر زندگی» خطاب به همسران گفت: بهترین روش برای از بین بردن این آفت زندگی، در نظر گرفتن وقت کیفی میان همسران است که برای مثال بدون حضور فرزندان به تماشای فیلم، پارک، مطالعه کتاب و پیاده‌روی بپردازند.

وی مطالعه کتاب‌های چهار فصل ازدواج، ازدواج بدون شکست و کتاب هشت درس برای زندگی زناشویی شادتر را به زوج‌های جوان پیشنهاد داد.

برنامه «شهر زندگی» دوشنبه‌های هر هفته ساعت ۱۰ شب با حضور کارشناسان حوزه خانواده و با پرداختن به موضوعات و معضلات زندگی مشترک به صورت زنده( لایو ) از پیج رسمی فرهنگ‌سرای علامه ‌فیض‌کاشانی به نشانی https://instagram.com/feyzkashan و همچنین پیچ اهل‌کاشانم به نشانی https://instagram.com/ahle.kashanam پخش می‌شود.

 


نظرات کاربران