سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

01 مهر 1399 09:49 676 بازدید

در همایش مردان بی ادعا عنوان شد:

شهدا مظهر قدرت و اقتدار ملت ایران هستند

شهدا مظهر قدرت و اقتدار ملت ایران هستند

به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، همایش «مردان بی ادعا» با همکاری مشترک فرهنگ‌سرای المهدی(عج) سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، ناحیه مقاومت بسیج  و جامعه رزمندگان عاشق ولایت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان،  معاون هماهنگ کننده سپاه در این برنامه  که با حضور بسیجیان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مسئولین کاشان در تپه های نورالشهدای گلزار شهدای گمنام راوند انجام شد، طی سخنانی گفت: شهدا مظهر قدرت و اقتدار ملت ایران و قله آرمانی ملت ما و اوج کمال مردم هستند.

سردار محمدرضا نقدی در همایش «مردان بی ادعا» با اشاره به اینکه همه آرمان‌ها در وجود شهدا تجلی می‌یابند، ابراز داشت: اگر ملت ما توانسته است در مقابل همه ابرقدرت‌ها بایستد به واسطه وجود یک قدرت نامتناهی است که مردم ایران از آن نشات گرفته است.

وی با بیان اینکه هیچ انقلابی با حفظ اصول و آرمان‌های خود به ۴۰ سال نرسید، تصریح کرد: در زمان هشت سال دفاع مقدس تمام دنیای کفر در مقابل ایران ایستاد تا مقاومت مردم را بشکند ولی در مقابل اراده مردم ایران ناتوان ماند.

معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: در طول انقلاب اسلامی نفوذی‌ها تلاش کردند با خرابکاری، اخلال و کارشکنی مردم را خسته کنند و در طول این مدت تمام رسانه های غربی با ایجاد جنگ روانی و با کمک نفوذی‌ها خواستند مقاومت ملت ایران را بشکنند ولی مردم در مقابل آنها ایستادگی کردند.

سردار نقدی با اشاره به اینکه آتش زدن پرچم آمریکا را در حال حاضر در خیابان‌های آمریکا مشاهده می‌کنیم، بیان داشت: معترضان آمریکایی پرچم این کشور را به عنوان نماد ظلم و جور و جنایت به آتش می‌کشند.

وی با بیان اینکه منبع این قدرت مردم ایران از یک چشمه الهی نشات گرفته است، یادآور شد: این منبع الهی همان شهدا هستند و به راستی شهدا مظهر قدرت و اقتدار ملت ایران هستند.

معاون هماهنگی سپاه با اشاره به اینکه به گفته امام خمینی(ره)  ملت ما از مردم زمان پیامبر اکرم(ص) بهتر هستند، افزود: شهدا دنیا را یک محلی برای گذر و توشه اندوزی می‌دیدند و هیچ تعلقی به آن نداشتند.

وی با اشاره به اینکه جوان‌های حال حاضر همانند هشت سال دفاع مقدس آرزوی شهادت دارند، افزود: این روحیه ایثار و شهادت در بین جوان‌ها نشات گرفته از تعالیم و معارف رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

سردار نقدی با اشاره به اینکه شهدا کانون عزت و قدرت ما هستند، گفت: مردم دیگر ملل در جبهه مقاومت هم الهام گرفته از فرهنگ ایثار و شهادت ملت ایران در مقابل نظام ظلم و کفر ایستادگی می کنند.

شایان ذکر است وداع با پیکر شهید مدافع حرم حیات‌اله اکبری، سخنرانی، دکلمه‌خوانی، مدیحه‌سرایی، پخش تیزر کتاب «مگر شما ایرانی نیستید!؟» به نویسندگی عباس رئیسی بیدگلی و برپایی غرفه‌های مختلف با موضوع دفاع مقدس از جمله برنامه‌های همایش « مردان بی ادعا» بود که در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اجرا شد.


نظرات کاربران