سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

01 مهر 1399 10:08 740 بازدید

در راستای حمایت از اشتغال بانوان:

هنر بانوان کاشانی در فرهنگسرای فیض به نمایش گذاشته می‌شود

هنر بانوان کاشانی در فرهنگسرای فیض به نمایش گذاشته می‌شود

مدیر فرهنگسرای علامه فیض‌کاشانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان  با بیان اینکه نمایشگاه «هنربانو» با ۲۳ غرفه هر پنجشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب میزبان شهروندان کاشانی است، گفت: شهروندان می‌توانند خانوادگی از این نمایشگاه بازدید و خرید کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، سید هادی مسعودی‌علوی با اعلام افتتاح این نمایشگاه ازساعت 8 صبح  سوم مهرماه با حضور مسئولین و بانوان فعال کاشانی، افزود: «هنربانو» عنوان نمایشگاهی است که برای اولین بار با این وسعت در شهرستان کاشان برگزار می‌شود.

وی با بیان این که هنرهای خانگی و صنایع دستی بانوان کاشانی در ۱۹ رشته در غرفه‌ها و فضای سنتی و زیبای فرهنگ‌سرای فیض به نمایش گذاشته می‌شود، گفت: این نمایشگاه با مشارکت امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه کاشان دائر می‌شود.

مدیر فرهنگ‌سرای فیض از زیورآلات، رمان‌دوزی و گل‌های تزیینی، مکرومه و تریکو بافی، تابلوفرش، سازه‌های چوبی، صنایع دستی، عروسک، تولید پارچه مجلسی، کودک و خلاقیت، محصولات فرهنگی، عفاف و حجاب، سفال و خلاقیت، نمددوزی، خیاطی، چرم، بهداشت و سلامت، شمع سازی، بافتنی و پوشاک به عنوان آثار ارائه شده در غرفه‌ها برای فروش نام برد.

مسعودی‌علوی هدف از برپایی این نمایشگاه را حمایت از اشتغال بانوان، به نمایش گذاشتن هنر بانوان کاشانی در رشته‌های مختلف هنری و در فضایی که در خور شان ایشان باشد عنوان کرد و گفت: بسیاری از بانوان فضای مناسبی برای نمایش تولیدات مختلف هنری خود در اختیار ندارند که این نمایشگاه ویترینی مناسب برای معرفی و فروش محسوب می‌شود.

مدیر فرهنگسرای علامه فیض‌کاشانی با تاکید بر اینکه غرفه‌داران از برترین‌های رشته‌های مذکور در کاشان هستند، گفت: هر هفته ورکشاپ‌های هنری رایگان نیز در سالن اجتماعات فرهنگسرای علامه فیض‌کاشانی و در حاشیه نمایشگاه تشکیل خواهد شد.


نظرات کاربران