سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

07 اردیبهشت 1401 18:39 410 بازدید

جاودانه ها

جادوانه‌ها، فرصتی برای توجه به چهره های شاخص فرهنگی و معرفی آن‌ها

جادوانه‌ها، فرصتی برای توجه به چهره های شاخص فرهنگی و معرفی آن‌ها

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان:
جادوانه‌ها، فرصتی برای توجه به چهره های شاخص فرهنگی و معرفی آن‌ها به عنوان نماد و الگو است

سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، در برنامه"جاودانه‌ها"به منظور پاسداشت نام‌آوران معاصر فرهنگ و هنر کاشان از چهره‌های شاخص فرهنگی که در حوزه فرهنگی و هنری فعالیت‌های گسترده‌ای داشته و دارند، تقدیر می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، رئیس سازمان در رابطه با این برنامه گفت: به گواه شواهد موجود، کاشان مهد فرهنگ و تمدن است که سهم بسزایی در شکل گیری تمدن بشری داشته است و حضور چهره‌های مختلف فرهنگی این خطه در سراسر کشور می‌تواند گامی جدی و موثر برای شناساندن هنر و ظرفیت این افراد باشد تا ضمن آشنایی نسل جوان، از هویت فرهنگی آن‌ها نیز بیشتر آگاه شوند.

محمدحسین واحدیان با بیان اینکه این برنامه ویژه فعالین و نام آورانی که در قید حیات هستند از سوی مدیریت فرهنگی و هنری سازمان اجرا می‌شود، هدف از این برنامه را معرفی شخصیت‌ها و ظرفیت‌هایی که توانسته‌اند سهم بسیار مهمی در گسترش و توسعه و تعالی فرهنگ و هنر شهر با فعالیت‌هایشان داشته باشند، ذکر کرد.

 وی با تاکید بر اهتمام و توجه به هنرمندان شهر در حوزه‌های مختلف افزود: وظیفه ما پرداختن و توجه به چهره‌های شاخص فرهنگی است که نه تنها برای مردم شهر نماد هستند بلکه برای کشور نیز می‌توانند به عنوان یک الگو مطرح شوند.

رئیس سازمان با بیان اینکه تکریم اهل فرهنگ به عنوان سر فصلی است که در پنج‌شنبه‌های هر ماه با حضور مدیران این سازمان در منزل و یا محل کار فعالین صورت می‌گیرد، خاطر نشان کرد: در پاسداشت و تکریم هنرمندان و فعالین مطرح حوزه فرهنگ و هنر توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان ضمن اهدا گل و هدیه و شنیدن دغدغه های آنان با توجه به بضاعت سازمان مساعدت های لازم در جهت بهتر معرفی کردن آنان نیز صورت می‌گیرد.

احمد مشجری(محبوب) مداح، شاعر پیشکسوت آیینی و کتاب‌شناس، عبدالرضا مدرس‌زاده نویسنده، استاد دانشگاه، احمد خوش‌حساب و سعید کاظمی از پیشکسوتان و مدرسان حوزه خوشنویسی و خیرالله کریمی از اساتید هنرهای تجسمی از جمله افرادی هستند که با شروع برنامه"جاودانه‌ها"به عنوان چهره‌های فعال فرهنگی مورد تجلیل قرار گرفته‌اند.


نظرات کاربران