سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

09 آبان 1397 14:12 124 بازدید

پایان نخستین جشنواره آوای سلامت در کاشان

بانوان کاشانی با شرکت در 24 برنامه سلامتی خود را محک زدند

بانوان کاشانی با شرکت در 24 برنامه سلامتی خود را محک زدند

نخستین جشنواره"آوای سلامت"، با برگزاری 24 برنامه در قالب کارگاه های آموزشی بیماری های شایع در زنان، ایستگاه سنجش سلامت، مشاوره رایگان تغذیه سالم، کارگاه های سلامت روان ویژه دانش آموزان دختر و بینایی سنجی بعد از 12 روز فعالیت به کار خود خاتمه داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مدیر عامل  این سازمان با بیان این مطلب گفت: با توجه به نقش بسیار مهم زنان در حفظ و ارتقای سلامت اعضای خانواده با شعار"سلامت زنان، سلامت نسل ها" برنامه های سلامت محور متنوعی با تعامل با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، اداره بهزیستی و سازمان نظام پرستاری کاشان ویژه بانوان و دختران برگزار شد.

مرتضی والی زاده خاطر نشان کرد: در9 ایستگاه سنجش و ارزیابی سلامت جشنواره"آوای سلامت" که شامل کنترل قد، وزن، فشار خون ( (BMIو مشاوره رایگان تغذیه سالم  بود 250نفر از بانوان مورد سنجش قرار گرفتند.

وی اذعان داشت: جشنواره "آوای سلامت"به عنوان یکی از برنامه های حوزه اجتماعی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، تلاش کوچکی بود برای آگاه‌سازی و آموزش خود مراقبتی به بانوان، که با هدف پیشگیری از بیماری‌ها و درمان صحیح آنها برگزار شد.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان یادآور شد: همزمان با برگزاری این جشنواره، 5 کارگاه در زمینه اولویت های سلامت زنان با موضوع خود مراقبتی و پیشگیری از ابتلا به سرطان های شایع زنان و 2 کارگاه پیرامون سلامت روان ویژه دختران دانش آموز تشکیل که در مجموع هر دو کارگاه بیش از 500 نفر شرکت کردند.

والی زاده گفت: در کارگاه های آموزشی، کارشناسان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی در زمینه سرطان های شایع در زنان، بیماری های قلبی و عروقی، نقش تغذیه صحیح در سلامت زنان و نیز نقش ورزش و تحرک بدنی مطالبی را ایراد نمودند.

وی ضمن اشاره به پیوستن کاشان به پویش ملی"همه با هم به پیش برای پیشگیری" با موضوع تشخیص زود هنگام سرطان پستان افزود: توزیع بروشور و برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی کاشان در میادین پانزده خرداد، کمال الملک، خیابان شهید بهشتی و نیز آستان هلال بن علی(ع) در آران و بیدگل نیز یکی دیگر از برنامه های این جشنواره بود.

لازم به ذکر است نخستین جشنواره"آوای سلامت" از سوی اداره شهر سالم سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به مدت 12 روز با 24 برنامه در  فرهنگ سراهای مهر، معراج، علامه فیض کاشانی و فرهنگ سرای المهدی، سراهای محله ، سالن های ورزشی تحت نظارت  این سازمان و تعدادی از مراکز آموزشی دخترانه برگزار شد و انجام پیاده روی بانوان در شهرک خاتم الانبیاء با همکاری مرکز خدمات جامع سلامت مهرپرور، طرح پویش ملی"همه با هم به پیش برای پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه " طی همکاری مشترک با موسسه نیکوکاری مهر خوبان از دیگر برنامه های جشنواره"آوای سلامت"بود که به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان برگزار شد.

 


نظرات کاربران