سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

21 مرداد 1397 08:04 158 بازدید

کودکان ونوجوانان کاشانی به جشنواره دعوت شدند:

برگزاری جشنواره بازی های فکری و تفریحی در پارک های کاشان

برگزاری جشنواره بازی های فکری و تفریحی در پارک های کاشان

معاون ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری این جشنواره،  معرفی بازی به عنوان یک ابزار تربیتی است که علاوه بر سرگرمی می تواند موجب پرورش خلاقیت در کودکان و نوجوانان شود، گفت:همراه بودن بازی با نشاط و شادی برای کودکان و نوجوانان، جدا از بحث آموزش می تواند منتقل کننده آموزه های اخلاقی نیز باشد.

سجاد مظفری تبار یادآور شد: سومین"جشنواره بازی های فکری و تفریحی کودکان"در ادامه سری برنامه های"کاشان شهر پرنشاط" در قالب نوآوری و خلاقیت همراه با تفریحات سالم و شاد کودکانه ویژه مقطع سنی 6 سال به بالا برگزار شد.

وی اظهار داشت: این جشنواره در راستای شناسایی ایده‌های کودکان و نوجوانان و افراد نخبه در زمینه بازی، ایجاد بستری برای طراحی بازی های ایرانی اسلامی و ارائه به مخاطبان برگزار می شود تا ذهن کودکان با بازی های شاد، نوآوری و خلاق پرورش داده شود.

معاون ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان ضمن دعوت از کودکان  و نوجوانان کاشانی گفت: کودکان و نوجوانان می توانند پنج شنبه شب ها ساعت 22 با مراجعه به پارک های جوان، آیت الله مدنی و پارک بزرگ شهر با شرکت در این جشنواره ضمن رقابت سالم  با  یکدیگر  و نمایش خلاقیت، انجام بازی های فکری و تفریحی دوز چهارسو و  اتللو  را نیز تجربه کنند.

مظفری تبار با اشاره به‌ضرورت فرهنگ‌سازی و اهمیت بازی در بین خانواده‌ها تصریح کرد: خوشبختانه با اجرای برنامه‌های مختلف،  این موضوع هم‌اکنون به‌خوبی در بین کودکان شهر جا افتاده و حضور گسترده و بیشمار کودکان و نوجوانان از نقاط مختلف سطح شهر در این جشنواره دلیل این سخن است.

گفتنی است، در این جشنواره بازی‌هایی همچون دوز چهار سو، اتللو در فضای شاد و غیررقابتی به‌صورت گروه‌های دونفره برای کودکان و نوجوانان تدارک دیده شد و در پایان به نفرات برگزیده جوایزی به رسم یاد بود اهدا شد.

شایان ذکر است، سومین"جشنواره بازی های فکری و تفریحی کودکان" از سوی معاونت ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان،  25 مرداد ماه از ساعت 10شب در پارک آیت الله مدنی برگزار می شود.


نظرات کاربران