سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

04 مرداد 1399 11:58 19 بازدید

در جشنواره پیوند ماندگار مطرح شد:

دانش و بینش واقع‌گرایانه مهم‌ترین ملاک ازدواج

دانش و بینش واقع‌گرایانه مهم‌ترین ملاک ازدواج

کارشناس کشوری حوزه خانواده در برنامه رادیویی جشنواره پیوند ماندگار، مهم‌ترین ملاک ازدواج موفق را داشتن دانش و بینش واقع‌گرایانه عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، نسترن براهیمی در این برنامه که با تلاش فرهنگ‌سرای علامه فیض‌کاشانی و به مناسبت هفته ازدواج برگزار شد، به مجردها و جوانان در آستانه ازدواج توصیه کرد با دید فانتزی وارد مسئله ازدواج نشوند.

وی در این جشنواره رادیویی به بیان اهمیت خود شناسی در ازدواج پرداخت و گفت: اگرچه شناخت همسر و ویژگی‌های شخصیتی، خانوادگی وی اهمیت ویژه‌ای دارد اما مهم‌تر از آن خودشناسی است و در مقوله خودشناسی باید ارزش‌ها، عقاید و احساسات خود و شیوه‌های ابراز آن نیز شناخته شود.

وی در این برنامه سعی کرد تا به منظور آشنایی مجردها با فرایند صحیح ازدواج مطالبی را ارائه و نکاتی که باید قبل از ازدواج مد نظر قرار گیرد را آموزش دهد.

کارشناس کشوری حوزه خانواده با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی و همچنین اهمیت مشاوره برای جوانان در کاهش تنش‌های اجتماعی گفت: داشتن بلوغ عاطفی، رفتاری و بلوغ شخصیتی در ازدواج بسیار تاثیرگذار است و باید حتما به آن توجه شود.

براهیمی، داشتن حس مسئولیت‌پذیری، تعهد، سخاوت و سازگاری، توافق اخلاقی و روانی، صداقت، صمیمیت، مهربانی و ثبات اخلاقی را از جمله خصوصیاتی برشمرد که اگر چه نمی‌توان همه‌ی آنها را در بهترین و بالاترین میزان در یک فرد دید ولی بودن آنها ضروری است.

به گفته وی در زندگی مشترک بسیاری از مسائل قابل بررسی و تامل هستند و شناخت ویژگی‌های شخصیتی همسران تاثیر فراوانی بر زندگی زوجین دارد.

لازم به ذکر است جشنواره رادیویی پیوند ماندگار طی همکاری فرهنگ‌سرای علامه فیض‌کاشانی و رادیو کاشان به مدت 4 روز با حضور کارشناسان حوزه خانواده از ساعت ۹:۱۵ الی ۱۰ صبح از طریق موج FMردیف ۹۷.۷ مگاهرتز روی آنتن رفت.

 

 


نظرات کاربران