سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

19 دی 1397 12:24 98 بازدید

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان:

افزایش روحیه نشاط و شادابی اجتماعی در گرو اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی

افزایش روحیه نشاط و شادابی اجتماعی در گرو اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری آمل با مدیرعامل سازمان فرهنگی کاشان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، هاشم جمشید پناه مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری آمل به جهت تبادل افکار و اطلاعات برنامه و بودجه با حضور در کاشان با مرتضی والی زاده مدیر عامل این سازمان دیدار کرد.

در این دیدار که با هدف تقویت تعاملات شهرو شهروندی و افزایش دوستی دو شهر کاشان و آمل انجام شد، مرتضی والی زاده انجام فعالیت‌های فرهنگی ورزشی را ابزاری برای افزایش روحیه نشاط و شادابی در جامعه و ابزاری برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست.

وی در این جلسه به بیان اهداف تشکیل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شهرداری‌ها از سازمان خدماتی به نهادی اجتماعی تبدیل شده و عمده فعالیت‌های فرهنگی ورزشی و اجتماعی در شهرها از سوی سازمان‌های فرهنگی زیرمجموعه شهرداری انجام می شود.

بهره گیری از توانمندی‌ها و تجربیات سازمان فرهنگی ورزشی کاشان در دستور کار سازمان فرهنگی آمل

هاشم جمشیدپناه مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری آمل نیز در این دیدار با اشاره به اینکه  سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان یکی از قدیمی‌ترین و موفق‌ترین سازمان‌های فرهنگی ورزشی شهرداری در کشوراست، ابراز امیدواری کرد: سازمان نوپای فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری آمل که 10 ماه از زمان افتتاح آن می‌گذرد بتواند از فعالیت‌ها، توانمندی‌ها و تجربیات مدیران آن استفاده کند.

جشن نوروزانه کاشان، انگیزه‌ای برای حضوری دوباره در این شهر

مهدی غلامی مدیر روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری آمل، از حضورش در نوروز 97 در کاشان  و شرکت در برنامه‌های جشن نوروزانه امسال  که به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با برنامه‌ریزی مناسب و بهره‌مندی هنرمندان این شهر تاریخی در مکان‌های مختلف شهر از جمله باغ تاریخی فین، خانه تاریخی باکوچی و پارک های سطح شهر کاشان برگزار شد، به عنوان خاطره ای ماندگار یاد کرد و گفت: خاطره شیرین حضور در کاشان، انگیزه ای ایجاد کرد تا به اتفاق همکارانم در سازمان فرهنگی آمل از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان دیدار و تبادل تجربه داشته باشیم.

معاون اداری مالی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در این دیدار با توجه به اینکه کار فرهنگی اجتماعی مستلزم بحث درآمدی نیست بر لزوم تعریف منابع درآمدی مستقل جهت اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی و اجتماعی برای موفقیت در کار تاکید کرد.

مصطفی حسن زاده بهره‌گیری از حضور بخش خصوصی  در تامین بخشی از هزینه‌های برنامه‌های سازمان فرهنگی ورزشی در سال های قبل را بسیار شایسته ارزیابی کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی در سال 97 و به تبع آن زیان دهی بخش خصوصی،  متاسفانه سازمان نتوانست در سال جاری  شاهد همراهی خوبی از سوی بخش خصوصی باشد.

وی یادآور شد:  در حال حاضر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان همانند سال های قبل منابع درآمدی پایداری ندارد و بخشی از درآمدهای این سازمان از محل بهره‌برداری بخش خصوصی از سوله‌های ورزشی، زمین چمن مصنوعی  و.. تامین می شود.  

در ادامه این نشست صمیمانه، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به معرفی مجموعه های فرهنگی هنری تحت نظارت خود پرداخته  وبه برگزاری برنامه هایی که به تقویت نشاط اجتماعی با توجه به اینکه وجود  شادی و نشاط در جامعه مورد تاکید اسلام است نیز اشاره کرد.

 سید ابوالفضل بنی حسینی اذعان داشت: مهم ترین اصل در اهداف اجرایی برنامه‌های فرهنگی اجتماعی سازمان،  ارتقاء فرهنگ عمومی، تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه از طریق برنامه های فرهنگی هنری با بهره‌گیری از هنرمندان بومی منطقه تاریخی فرهنگی کاشان به منظور بالابرن نشاط جامعه و به دنبال آن تامین سلامت روانی شهروندان است.

وی از برگزاری جشن نوروزانه، جشنواره نشاط شهروندی، جشنواره فرهنگ  شهروندی، جشن تئاتر و مردم، جشن بهار رمضان و چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان به عنوان تعدادی از برنامه‌های شاخص پیرامون افزایش شادی و نشاط در بین همشهریان کاشانی نام برد.

در این دیدار معاون ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان  نیز ضمن معرفی این معاونت و زیر مجموعه های آن،  رویکرد اصلی این سازمان را تقویت و گسترش ورزش‌های همگانی دانسته و گفت: در این زمینه سازمان فعالیت های مطلوب و چشم گیری داشته است .

سجاد مظفری تبار، پرداختن به ورزش همگانی را یکی از وظایف اصلی و مهم سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان عنوان کرده و اظهار داشت: با توجه به تاکید شورای اسلامی شهر و شهردار کاشان در زمینه ارتقاء ورزش همگانی، سیاست سازمان توجه بیش از پیش به ورزش های همگانی است و اهتمام داریم این امر را گسترش دهیم.

وی ، برگزاری دشت گشت و کوهگشت های خانوادگی به مقصد  شهرها و روستاهای خوش آب و هوا، ایستگاه های ورزش صبح گاهی و شامگاهی،طرح پنج شنبه های بدون خودرو،  پیاده روی خانوادگی، پایش سلامت و تندرستی شهروندان، تعبیه مسیرهای تندرستی در جای جای شهر، برگزاری کارگاه های آموزشی و پژوهشی، برگزاری المپیاد ورزشی محلات، برگزاری ایستگاه های نشاط و تندرستی در پارک ها و محلات، توسعه فرهنگ  ورزش شهروندی با چاپ و توزیع بروشورها را از جمله برنامه های اجرا شده در حوزه ورزش همگانی عنوان کرد.

در ادامه این دیدار مهدی سقاپولادی مدیر روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، ایجاد تعامل برای انسجام امور فرهنگی ورزشی و اجتماعی میان شهرهای آمل و کاشان را خواستار و ابراز امیدواری کرد: انشااله در آینده ای نه چندان دور شاهد برگزاری رویدادهای فرهنگی و اجتماعی مشترک میان این دو شهر باشیم.

در پایان این دیدار هاشم جمشید پناه مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی آمل با اهدا هدایای فرهنگی از زحمات مرتضی والی زاده مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان قدردانی و سپاسگزاری کرد.

شایان ذکر است در خاتمه این دیدار مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی آمل به همراه تعدادی از مدیران این سازمان از زمین های تنیس خاکی، فضاها و امکانات ورزشی تحت نظارت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و نیز فرهنگ سرای مهر به عنوان بزرگ ترین و قدیمی ترین مجموعه فرهنگی هنری شهر کاشان وابسته به این سازمان وهمچنین آثار تاریخی کاشان بازدید کردند

 

 

 

 

 

 

 


نظرات کاربران