سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

09 آبان 1397 14:26 119 بازدید

در قالب چهارمین همایش پیاده روی خانوادگی:

جاماندگان قافله اربعین در کاشان لبیک گویان راهی مصلی شدند

جاماندگان قافله اربعین در کاشان لبیک گویان راهی مصلی شدند

مراسم جاماندگان قافله اربعین در قالب چهارمین همایش بزرگ "پیاده روی خانوادگی" همزمان با قافله زائرین پیاده اربعین حسینی در مسیر نجف اشرف به کربلای معلی، در شهر کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، معاون ورزش این سازمان با اعلام این خبر گفت:  در این مراسم شرکت کنندگان با ندای لبیک یا حسین و با عزاداری در سوگ سید و سالار شهیدان امام حسین(ع)، مسیر3 کیلومتری از تقاطع انتظام در بلوار امام رضا به سمت مصلی بقیة اله الاعظم را پیاده روی کردند.

سجاد مظفری تبار افزود: در این رویداد فرهنگی ورزشی که با حضور آیت اله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان  و نیز آحاد شهروندان دارالمومنین، مسئولین اداری ، انتظامی، ورزشکاران و روحانیون برگزار شد، مردم با عزاداری و سینه زنی مسیر 3 کیلومتری تا مصلی بقیة اله الاعظم را پای پیاده به تاسی از پیاده روی عظیم اربعین حسینی پیمودند.

وی اظهار داشت: چهارمین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی"جاماندگان قافله اربعین"با آئین مرثیه سرایی، نوحه خوانی، دمام زنی و عزاداری، فضاسازی و تبلیغات محیطی در طول مسیر با هدف زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا و ارادت عزاداران حسینی نسبت به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت برگزار شد.

معاون ورزش سازمان یادآور شد: در این مراسم معنوی، اعضاء موکب الرقیه و موکب الرضا اقدام به برپایی ایستگاه های صلواتی و پخش نذری در مسیر پیاده‌ روی نموده و سازمان اتوبوسرانی شهرداری کاشان با استقرار اتوبوس در میادین سطح شهربرای ایاب و ذهاب  به شرکت کنندگان خدمات ارائه نمود.

مظفری تبار گفت: مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر کاشان نیز برای تامین ایمنی عزاداران در این برنامه فرهنگی ورزشی آمبولانس  و گرو های امدادی مستقر نمود.

شایان ذکر است در پایان چهارمین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی" جاماندگان قافله اربعین"بین شرکت کنندگان حاضر قرعه کشی انجام و به برندگان این قرعه کشی 2سفر کربلای معلی توسط فرمانداری ویژه و 8 سفر زیارتی مشهد مقدس از سوی شورای اسلامی شهر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان اهدا شد.

لازم به ذکر است چهارمین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی با عنوان "جاماندگان قافله اربعین" همزمان با پیاده روی عظیم اربعین  به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و طی همکاری مشترک مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری،  ستاد برگزاری نماز جمعه، شهرداری منطقه 4، فرمانداری ویژه ، اداره ورزش و جوانان، سازمان اوقاف و امور خیریه، جمعیت هلال احمر، ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، شورای هئیات مذهبی، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ، مدیریت آموزش و پرورش، فرماندهی انتظامی، مدیریت راهنمایی و رانندگی، ناحیه مقاومت بسیج، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و سازمان زیباسازی شهرداری کاشان برگزار شد.

 


نظرات کاربران