سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

05 اردیبهشت 1398 12:46 399 بازدید

با حضور رئیس فدراسیون سوارکاری کشور صورت گرفت:

آغاز عملیات احداث پیست مجموعه سوارکاری کاشان

آغاز عملیات احداث پیست مجموعه سوارکاری کاشان

عملیات احداث پیست سرعت  مجموعه سوارکاری کاشان با حضور رئیس فدراسیون سوارکاری کشور و رئیس هیات سوارکاری استان اصفهان آغاز شد.

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی هیات سوارکاری کاشان، به منظور آغاز عملیات احداث پیست سرعت مجموعه سوارکاری کاشان و توسعه ورزش سوارکاری در این شهر ، مسعود خلیلی رئیس فدراسیون سوارکاری کشور و علی خیراللهی رئیس هیات سوارکاری استان اصفهان به کاشان سفر کردند.

رئیس فدراسیون سوارکاری کشور و رئیس هیات سوارکاری استان اصفهان در جریان این سفر به همراه سعید ابریشمی راد شهردار کاشان، مرتضی والی زاده رئیس هیات سوارکاری و مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی، رضا کاظمی عضو هیات رئیسه و رئیس کمیته جانبازان هیات سوارکاری کاشان، سلامیان زاده رئیس اداره ورزش و جوانان و جمعی از مدیران شهری و اعضاء هیات سوارکاری کاشان با حضور در گلزار شهدای دارالسلام این شهر با آرمان های شهدای والا مقام تجدید میثاق کردند.

رئیس هیات سوارکاری کاشان در مراسم آغازعملیات احداث پیست سرعت مجموعه سوارکاری کاشان با اشاره به حضور یک هزار سوارکار در کاشان و وجود تنها یک باشگاه رسمی در این شهر اظهار داشت: به منظور ساماندهی سوارکارانی که به صورت غیر متمرکز و در باغات فعالیت می کنند تلاش شد که با همکاری مسئولین پیست سوارکاری کاشان را به بهره برداری برسانیم تا علاقه مندان به این رشته مهیج ورزشی بتوانند از این فضای ورزشی بهره مند شوند.

مرتضی والی زاده گفت: طرح اولیه و پلان زمینی به مساحت 32 هکتار در بلوار  شهدا مقابل مجموعه فرهنگی ورزشی شهربانو به رئیس فدراسیون سوارکاری کشور و رئیس هیات سوارکاری استان اصفهان ارائه و مورد تصویب قرار گرفت و بعد از انجام مراحل اداری واگذاری زمین از سوی اداره ورزش و جوانان و نیز اداره راه و شهرسازی، عملیات ساخت و تجهیز مجموعه سوارکاری کاشان با حمایت مسئولین کشوری و شهری انجام می شود. 

 مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان اظهار داشت: در حال حاضر عملیات ساخت پیست سرعت مجموعه سوارکاری کاشان به صورت موقت به طول هزار متر و شعاع چرخش 90 متر برای استفاده سوارکاران آغاز شده است.

شایان ذکر است در ادامه سفر رئیس فدراسیون سوارکاری کشور و رئیس هیات سوارکاری استان اصفهان به کاشان با آیت اله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان نیز دیدار کرده و بعد از ارائه گزارش توسط رئیس هیات سوارکاری کاشان پیرامون هیات تازه تاسیس سوارکاری در این شهر، ایشان با توجه به اینکه سوارکاری ورزش پرخطری است خواستار امنیت و سلامت سوارکاران از طریق بیمه نمودن آن ها شد.

لازم به ذکر است در این دیدار مقرر شد به منظور حمایت از تاسیس و تجهیز مجموعه سوارکاری کاشان مبلغ 500 میلیون ریال از محل دریافت های مجمع خیرین ورزشکار شهرستان و مبلغ 500 میلیون ریال نیز از محل اعتبارات  هیات سوارکاری   استان اصفهان برای تاسیس و تجهیز مجموعه سوارکاری به هیات سوارکاری کاشان پرداخت شود  تا با بهره برداری از این مجموعه شاهد برگزاری اولین رویداد کشوری و یا حتی استانی مسابقات استقامت و کورس در چند ماه آینده به میزبانی هیات سوارکاری کاشان باشیم .

 

 


نظرات کاربران