سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

07 آبان 1397 14:56 140 بازدید

همزمان با پیاده روی عظیم اربعین :

چهارمین همایش پیاده روی خانوادگی جاماندگان قافله اربعین در کاشان برگزار می شود

چهارمین همایش پیاده روی خانوادگی جاماندگان قافله اربعین در کاشان برگزار می شود

معاون ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان از برگزاری چهارمین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی با عنوان "جاماندگان قافله اربعین" همزمان با پیاده روی عظیم اربعین در روز سه شنبه 8 آبان ماه با حضور پرشور مردم در کاشان ، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، سجاد مظفری تبار پیرامون برگزاری این برنامه فرهنگی ورزشی گفت: همزمان با اربعین حسینی شهروندانی که نتوانسته اند در همایش بزرگ اربعین در کربلای معلی حاضر شوند با حضور در چهارمین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی"جاماندگان قافله اربعین" و پیوستن به خیل عظیم جاماندگان، مسیر 3 کیلومتری از محل تقاطع انتظام دربلوار امام رضا تا مصلی بقیة اله الاعظم را با پای پیاده طی می کنند.

وی ضمن دعوت از مردم دارالمومنین کاشان برای حضور در این همایش بزرگ پیاده روی اظهار داشت: سازمان اتوبوسرانی شهرداری کاشان و حومه برای ایاب و ذهاب عزاداران از ساعت 9 صبح از میادین کمال الملک، 15 خرداد، ولی عصر، عامریه، شهرک خاتم الانبیاء ، فاز یک و دو ناجی آباد، منطقه لتحر، شهرک 22 بهمن آماده خدمت رسانی به همشهریان عزادار خواهد بود.

معاون ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان یادآور شد: در همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی "جاماندگان قافله اربعین" که برای چهارمین سال متوالی از بلوار امام رضا به طرف مصلی بقیة اله الاعظم صبح روز اربعین برگزار می شود،  مرکز فوریت های پزشکی و جمعیت هلال احمر با  استقرار آمبولانس  و همچنین سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان نیز به منظور ایمنی مسیر و مصلی  با استقرار خودرو آتش نشانی در مراسم پیاده روی اربعین حاضر می شوند.

مظفری تبار، آئین مرثیه سرایی، نوحه خوانی، دمام زنی و عزاداری، فضاسازی و تبلیغات محیطی در طول مسیر، همچنین برپایی ایستگاه های صلواتی و موکب با همکاری  هئیات عزاداری و مشارکت خیرین و بانیان مردمی برای پذیرایی از شهروندان را از جمله برنامه های این روز عنوان کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به همزمانی مراسم روز اربعین با شهادت محمد حسین فهمیده و روز نوجوان و بسیج دانش آموزی، برنامه ریزی لازم جهت حضور حداکثری دانش آموزان بسیجی انجام شده و ورزشکاران از کلیه هیات های ورزشی نیز به صورت متحد الشکل در این برنامه فرهنگی ورزشی شرکت خواهند کرد و تعرفه های قرعه کشی همراه با جوایز سفر یه عتبات عالیات از سوی فرمانداری و سفر به مشهد مقدس از طرف سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بین شرکت کنندگان نیز توزیع می شود.

معاون ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، تعمیق و ترویج فرهنگ و معارف اهل بیت (ع)، نهادینه کردن آموزه های عاشورایی، توسعه معارف اسلامی با اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی را از جمله اهداف برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی "جاماندگان قافله اربعین"برشمرد.

مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین در کاشان از محل تقاطع انتظام دربلوار امام رضا از ساعت 9و نیم صبح سه شنبه 8 آبان ماه آغاز و پس طی مسیر در مصلی بقیةاله الاعظم این شهرستان ختم می شود.

لازم به ذکر است چهارمین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی با عنوان "جاماندگان قافله اربعین" همزمان با پیاده روی عظیم اربعین  به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و طی همکاری مشترک مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری،  ستاد برگزاری نماز جمعه، شهرداری منطقه 4، فرمانداری ویژه ، اداره ورزش و جوانان، سازمان اوقاف و امور خیریه، جمعیت هلال احمر، ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، شورای هئیات مذهبی، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ، مدیریت آموزش و پرورش، فرماندهی انتظامی، مدیریت راهنمایی و رانندگی، ناحیه مقاومت بسیج، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و  همچنین سازمان زیباسازی شهرداری کاشان برگزار می شود.

 


نظرات کاربران