سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

17 مرداد 1397 11:23 128 بازدید

در پی دیدار مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با ریاست دانشگاه آزاد اسلامی کاشان:

همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان گسترش پیدا می کند

همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان گسترش پیدا می کند

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، این نشست با هدف ایجاد تعامل در برگزاری برنامه های فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی، اتخاذ تدابیر فرهنگی و جلب حضور دانشجویان در همیاری فعالیت های دو جانبه تشکیل شد.

مهدی سقاپولادی گفت: در پی این دیدار و در جلسه مشترک مرتضی والی زاده مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با حسین زینلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان بر فراهم نمودن ایجاد تفاهم نامه برای همکاری های بیشتر این مجموعه فرهنگی آموزشی تاکید شد تا همکاری سازمان با این دانشگاه گسترش یابد.

در این نشست مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با برشمردن فعالیت های این سازمان در زمینه های مختلف فرهنگی هنری اجتماعی و ورزشی گفت: در زمینه مباحث مدیریت شهری باید آگاهی، ارتباط، اعتماد و مشارکت  مردم حاصل شود تا بیشتر طرح ها و برنامه ها بویژه برنامه های فرهنگی اجتماعی خروجی داشته باشد.

مرتضی والی زاده به نقش تاثیر گذار شهرداری و سازمان های وابسته به آن اشاره کرد و افزود: در حال حاضر شهرداری از یک نهاد خدماتی به یک نهاد عمومی و اجتماعی تبدیل شده آن هم نهاد فرهنگی که بر خلاف تصور عموم مردم در همه تشکل ها و ارگان ها تاثیرگذار است و این به جهت خدمات مدیریت شهری و ارتباط تنگاتنگ این نهاد با مردم است.

وی اظهار داشت: در شرایطی که  شهرداری‌ها  بر اساس وظایف  خود  از بدو  تولد تا پایان زندگی به شهروندان خدمات ارائه

می کنند و بواسطه مباحث مدیریت در زندگی شهری و رفاه شهروندان از نهاد صرف خدماتی به نهادهای اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده اند، متولیان مباحث مدیریت شهری باید در حوزه خدمات فرهنگی اجتماعی اطلاع رسانی جامعی داشته باشند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با اشاره به تنوع خدمات ارائه شده از سوی هر شهرداری  و سازمان های فرهنگی وابسته به آن خاطر نشان کرد: کاشان در بسیاری از مسائل فرهنگی بسیار جلوتر از شهرهای مرکز استان همچون شیراز و گرگان است و این نشان دهنده این است که کاشان علی رغم اسم فرهنگی، هویت فرهنگی هم دارد.

والی زاده با تاکید به اینکه فرهنگ، ریشه در باورها ، اعتقادات و ارزش های مردم دارد و به هویت تک تک افراد جامعه و شهر بر می گردد و باید همه افراد در این زمینه صاحب نظر باشند گفت: ما در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان پذیرای نظرات همه شهروندان هستیم.

وی بر ضرورت بهره‌گیری از توان علمی دانشگاه در انجام امور ورزشی، هنری، فرهنگی و انجام پژوهش در جهت حل مسائل اجتماعی تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود تا با تعامل و ارتباطات دو سویه در بسترسازی فرهنگی وهنری شهر، گام های اساسی برداشته شود.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست با بیان نقاط مشترک فعالیت های سازمان و دانشگاه، استفاده از ظرفیت های موجود را با برنامه ریزی های گسترده در چارچوب سیاست های دانشگاه در حوزه شهر و شهروندی و به منظور بهره مندی دانشجویان و دانش آموزان خواستار شد.

حسین زینلی گفت: با توجه به اینکه مخاطب اصلی برنامه های سازمان برای ارتقای آموزش های شهروندی، خانواده ها هستند و در حال حاضر علاوه برتحصیل دانشجویان ،دانش آموزان نیز به جهت راه اندازی مدارس سما تحت نظارت این دانشگاه در این واحد دانشگاهی مشغول تحصیل هستند برنامه هایی برگزار شود تا هر دو قشر بتوانند از این برنامه ها بهره مند شوند و این نشست می کوشد تا به این سیاست جامع عمل بپوشاند.

وی در خصوص ارتباط با دانشگاه افزود: با توجه به اینکه مخاطب اصلی برنامه های سازمان  خانواده ها هستند و در حال حاضر عمده فعالیت های دانشگاه برای قشری از جامعه که همان دانشجویان و دانش آموزان هستند برنامه ریزی شده است به همین علت سازمان با امضای تفاهم نامه مشترک به همکاری و تشریک مساعی در توسعه فعالیت های دانشجویی و دانش آموزی در حوزه مدیریت شهری بپردازد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود:امید داریم با تعامل با مجموعه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان بخشی از دغدغه های ما پیرامون اجرای برنامه های ورزشی، فرهنگی و هنری کاسته شود چرا که برگزاری برنامه ها و فعالیت های متنوع در حوزه های گوناگون تلاش و همراهی بیشتری را در این مسیر می طلبد.

زینلی ، همکاری دربرگزاری همایش های مختلف ملی چون سومین همایش ملی شعر پدر در اسفند سال جاری ، کنگره بین المللی قرآن، حدیث و ادب فارسی، همایش صباحی بیدگلی به صورت مشترک میان دانشگاه و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری را پیشنهاد کرد و افزود: برگزاری چنین همایش هایی می‌تواند برای تقویت تعامل بین این دو نهاد تاثیرات مهمی داشته باشد.

وی با تاکید براین موضوع که اساتید این دانشگاه از جمله چهره‌های علمی کشور هستند  و باید از این ظرفیت های ارزشمند در راستای توسعه همه جانبه شهر کاشان بهره گیری شود، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی کاشان می‌تواند در حوزه‌های مختلف مانند برگزاری دوره های آموزشی، کارگاه های ادبی، انجام مطالعات و تحقیقات پژوهشی، همکاری در تامین اساتید در چارچوب قوانین و مقررات دانشگاه با انعقاد قرار داد، تفاهم نامه همکاری امضا کند

لازم به ذکر است مقرر شد به منظور ارتقاء و تعامل دو سویه در تقویت توانایی مشارکت های فرهنگی هنری و ورزشی تفاهم نامه همکاری میان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان منعقد شود.

 


نظرات کاربران