سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

05 مرداد 1398 09:27 1000 بازدید

در راستای بهره گیری از محیط سرسبز و امکانات ورزشی

مهربانو و شهربانوی کاشان میزبان آئین جزء خوانی ماه رمضان شدند

مهربانو و شهربانوی کاشان میزبان آئین جزء خوانی ماه رمضان شدند

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان از برگزاری محافل جزء خوانی قرآن همزمان با ایام ماه مبارک رمضان در 2 مجموعه تفریحی ورزشی مهربانو و شهربانو تحت مدیریت این سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مرتضی والی زاده با اشاره به اینکه قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان بسیار مورد تاکید دین اسلام است گفت: در راستای اشاعه دین مبین اسلام به کوشش ورزش بانوان سازمان، قرائت و جزء خوانی قرآن در مجموعه‌های تفریحی ورزشی مهربانو و شهربانو برگزار می شود که در هر محفل بانوان به قرائت قرآن می پردازند.

 وی با بیان اینکه این محافل یکی از سری برنامه های جشنواره"روزگار وصل" سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان است که تا پایان ماه رمضان ادامه دارد، افزود: این برنامه فرصتی ایجاد کرده که بانوان ضمن خودسازی و بهره گیری از معانی قرآن از محیط سر سبز و امکانات ورزشی و تفریحی که نقش تاثیرگذاری در ایجاد توسعه پایدار شهری و بهبود کیفیت زندگی دارد، بهره ببرند.

 مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان خاطر نشان کرد، در آیین جزءخوانی،  علاوه بر سخنرانی کارشناسان مذهبی، قرائت دعای ابوحمزه ثمالی و دعای افتتاح، مناجات، هم‌خوانی و بیان مباحث مهدویت، اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری ویژه کودکان با حضور مربیان متخصص، ایستگاه‌های نشاط و تندرستی و مسابقات جام رمضان نیز در این مجموعه‌ها برگزار می‌شود.

والی‌زاده اظهار داشت: امنیت لازم در این شب‌ها از سوی ماموران سخت‌کوش نیروی انتظامی و پلیس راهور در  محوطه اطراف مجموعه‌های مهربانو و شهربانو نیز باعث شده تا بانوان بتوانند با آسودگی، اوقات خوشی را در کنار یکدیگر سپری کنند و به تلاوت روح‌بخش قرآن کریم بپردازند.

شایان ذکر است بانوان علاقه‌مند می‌توانند از ساعت10تا 2 بامداد به مجموعه تفریحی ورزشی مهربانو واقع درانتهای بلوار دانش- جنب پارک آیت اله مدنی و از ساعت 19:30 تا 12:30 بامداد به مجموعه تفریحی ورزشی شهربانو واقع در بلوار دارالسلام- جنب پارک لاله کاشان مراجعه و با حضور در این محافل قرآنی از معنویات آن بهره‌مند شوند.

 


نظرات کاربران