سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

20 دی 1397 13:14 90 بازدید

در کاشان پایتخت کتاب ایران رقم خورد:

آیین رونمایی از کتاب شعر"مثل برگ"برگزار شد

آیین رونمایی از کتاب شعر"مثل برگ"برگزار شد

در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، آیین رونمایی از کتاب "مثل برگ"اشعار حجت الاسلام ماشااله صدیقی با حضور میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شماری از فرهیختگان، ادیبان و مسئولین شهری در مجتمع فرهنگی هنری شهر وابسته به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، استادیار گروه ادبیات و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان در آیین رونمایی از کتاب"مثل برگ" در سخنانی ارزشمند ترین ویژگی شاعر این مجموعه را ذوق و طبع روان سراینده ذکر کرد که به شکلی چشمگیر خود را نشان می دهد.

دکترعبدالرضا مدرس زاده گفت: حجت الاسلام ماشااله صدیقی، شاعر این مجموعه شاهدی است بر این که شعر فارسی و هنر اصیل ایرانی در همه بخش های جامعه رسوخ دارد و می تواند دل های بسیاری را به دنبال خویش بکشاند.

مدیر کانون نشر فرهنگ اسلامی کاشان افزود: همین که شاعری چون حجت الاسلام  صدیقی با وجود طلبه بودن و پس از سال ها مجاهده و ایثار و جان فشانی در عرصه های مختلف دفاع مقدس ، اکنون در کنار تالیف کتب ارزشمند اخلاقی و عقیدتی به سرودن و انتشار شعر اقدام می کند، نمادی از مانایی و ماندگاری و همچنین تاثیرگذاری زبان و ادبیات و شعر فارسی است.

مدرس زاده در این آیین به بیان وضعیت شعر و شاعری پیش از انقلاب اسلامی و پس از آن اشاره کرد و اظهار داشت: شعر بعد از انقلاب رشد کرده و به بالندگی رسیده است و انقلاب اسلامی فرصتی را برای ادبا و شعرا ایجاد کرد به گونه ای که منجر به پدید آمدن روح تازه ای در شعر شد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان یکی از رویکردهای  این سازمان را حمایت از نویسندگان کاشانی و کتاب های فاخر ذکر کرد و گفت: در راستای ترویج کتاب خوانی و یاری رسانی به نویسندگان و مولفین مراسم رونمایی از کتاب "مثل برگ" حجت الاسلام صدیقی برگزار شد.

سید ابوالفضل بنی حسینی با تاکید بر اینکه  برگزاری مراسم جشن امضاء و رونمایی از کتاب به معرفی هر چه بهتر کتاب  و دستیابی هر چه بیشتر کتاب در میان مخاطبین منجر می شود، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری با توجه به انتخاب کاشان به عنوان پایتخت کتاب ایران، با حمایت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مراسم رونمایی از چندین اثر در این شهر برگزار شده است.

حجت الاسلام ماشااله صدیقی پدیدآور کتاب"مثل برگ"گفت: این کتاب چهارمین اثر بنده در حوزه ادبیات فارسی است که با موضوع شعر فارسی – قرن 14  مشتمل بر 92 غزل در 208 صفحه رقعی به قیمت 19500 تومان توسط انتشارات سلمی نگین  کاشان منتشر شده است.

وی تصریح کرد: آنچه در این اثر می خوانیم صرفا عشق و علاقه ی درونی به جامعه هنرمندان و شعرا و نیز نسل جوان تشنه ی زیبایی ها است که با زبانی روان و مفاهیمی جذاب آماده شده است.

شایان ذکر است آیین رونمایی از کتاب"مثل برگ"طی همکاری مشترک مجتمع فرهنگی هنری شهر وابسته به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، انجمن توسعه فرهنگی اجتماعی فین  و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان برگزار شد.

 

 

 


نظرات کاربران