سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

28 مهر 1397 14:40 94 بازدید

به مناسبت شهادت حضرت رقیه(س):

آیین سوگواری کودکان حسینی در فرهنگ سرای معراج برگزار شد

آیین سوگواری کودکان حسینی در فرهنگ سرای معراج برگزار شد

به مناسبت شهادت حضرت رقیه(س) و در راستای پیوند بین نونهالان با هنر دینی، امور خانه های بازی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، اقدام به برگزاری"سوگواره کودکان حسینی"در فرهنگ سرای معراج  این سازمان نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، معاون فرهنگی اجتماعی این سازمان با بیان این مطلب گفت: در این آیین که با گستردن سفره حضرت رقیه(س) و سقایی اطفال همراه بود، کودکان خانه های بازی و مراکز پیش دبستانی تحت نظارت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در کنار مربیان خود در فرهنگ سرای معراج این سازمان عزاداری کردند.

سید ابوالفضل بنی حسینی افزود: در برنامه معنوی"سوگواره کودکان حسینی"که یکی از سری برنامه های معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان بود و توسط امور خانه های بازی اجرا شد، با هدف آگاهی کودکان از واقعه عاشورا، کودکان با زبان کودکانه به خطابه خوانی،مدیحه سرایی و سینه زنی پرداخته و کتاب کودکان عاشورایی به آن ها معرفی شد.

وی تصریح کرد: در این مراسم به منظور گسترش آموزه های حسینی و درس های عاشورا در بین کودکان و نیز برای آشنایی کودکان با مسائل مذهبی و فرهنگی، برنامه های مناسبی توسط خود کودکان برای نهادینه کردن فلسفه قیام امام حسین(ع) و ترویج فرهنگ عاشورایی در میان آن ها برگزار شد.

گفتنی است در برنامه"سوگواره کودکان حسینی"خیرین ازعزاداران نونهال و کودک و همچنین مربیان آن ها با نذوراتی که تهیه شده بود پذیرایی کردند.

 


نظرات کاربران