سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

24 مهر 1397 13:10 125 بازدید

تدارک فرهنگ سرای مهر کاشان برای اربعین حسینی :

نمایشگاه روایت جلوه های اربعین در کاشان برپا شد

نمایشگاه روایت جلوه های اربعین در کاشان برپا شد

فرهنگ سرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان همزمان با ماه صفر و به مناسبت ایام اربعین سید و سالار شهیدان، نمایشگاه عکس"روایت جلوه های اربعین"را تدارک دیده است تا جاماندگان از پیاده روی اربعین، همگام با زائرین در حال و هوای روحانی سفر به کربلای معلی شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مدیر فرهنگ سرای مهر این سازمان با بیان این مطلب گفت: به منظور نمایش جلوه‌های بصری از راهپیمایی میلیونی زائرین اربعین حسینی و مسیر پیاده‌روی اربعین، نمایشگاه عکس"روایت جلوه های اربعین"با همکاری حوزه هنری کاشان در فرهنگ سرای مهر بر پا شده است.

مهدی فخرئی اظهار داشت: در این نمایشگاه 20 تابلو عکس از تصاویر منتخب عکس های عکاسان سراسر کشور با موضوع حماسه پیاده روی اربعین  و لحظه‌های ناب و خاطرات که توسط عکاسان ثبت شده در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

 وی یادآور شد: در نمایشگاه عکس"روایت جلوه های اربعین"فرهنگ سرای مهر با همکاری حوزه هنری تلاش نمود با عنایت به گستره فرهنگ عاشورا و درک هرچه بهتر حقایق اربعین حسینی با به تصویر کشیدن حال و هوای زائران حرم سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) در مراسم پیاده روی اربعین، پذیرایی از هزاران زائر اربعین و فعالیت های فرهنگی خاصی که درموکب ها صورت می گیرد ، گوشه ای از هنر عکاسی ارادتمندان این ساحت مقدس را به منصه ظهور برساند.

 لازم به ذکر است نمایشگاه عکس"روایت جلوه های اربعین"که یکی از برنامه های معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان است تا پایان مهرماه به منظور تبیین ابعاد فرهنگی، هنری، اجتماعی، مذهبی و حماسی راهپیمایی اربعین در فرهنگسرای مهر  این سازمان میزبان علاقه مندان است.

 

 

 


نظرات کاربران