سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

01 دی 1397 13:16 101 بازدید

در کاشان پایتخت کتاب ایران :

کودکان گردشگری با طعم کتاب را تجربه می کنند

کودکان گردشگری با طعم کتاب را تجربه می کنند

مدیر فرهنگ سرای معراج سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان از اجرای، طرح"گردشگری با طعم کتاب"در کاشان پایتخت کتاب ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، سید رضا هاشمی پیرامون برگزاری این طرح گفت: به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، آشنایی با تمدن و تاریخ اصیل فرهنگی کاشان و همچنین آموزش مبانی تفکیک زباله از مبدا، طرح"گردشگری با طعم کتاب" در کاشان پایتخت کتاب ایران کلید خورد.

وی با اشاره به اینکه این طرح یکی از برنامه های معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان است، اظهار داشت: در راستای ارتقاء فرهنگ مطالعه و همچنین برنامه های آموزش شهروندی ، ویژه برنامه"گردشگری با طعم کتاب" در بین کودکان و نوجوانان دانش آموز کاشانی برگزار می شود.

مدیر فرهنگسرای معراج افزود: شرکت کنندگان در این طرح که از دانش آموزان مقطع ابتدایی مدارس کاشان هستند ضمن بازدید از مراکز تاریخی و گردشگری کاشان نظیر خانه طباطبائی ها و عباسیان و نیز آشنایی با این ابنیه تاریخی و قدیمی؛ در طرح خوانش گروهی کتاب شرکت می کنند.

هاشمی افزود: فراگیری اصول و مبانی تفکیک زباله از مبدا، آشنایی با زباله های خشک و تر و همچنین راه های جلوگیری از آلودگی محیط زیست از جمله برنامه هایی است که در این طرح به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.

شایان ذکر است این ویژه برنامه به همراه برپایی نمایشگاه"کاریکاتور کتاب"و اهدا جوایز فرهنگی به دانش آموزان شرکت کننده، به مدت هفت روز به همت فرهنگ سرای معراج سازمان فرهنگی ورزشی  شهرداری و  طی همکاری  مشترک حوزه گردشگری شهرداری کاشان و همچنین سازمان مردم نهاد "ازنو" برگزار می گردد.

گفتنی است طرح"گردشگری با طعم کتاب"به منظور ایجاد انگیزه بیشتر برای کودکان و نهادینه کردن اهمیت فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در قالب اجرای برنامه فرهنگی گردشگری در"کاشان پایتخت کتاب ایران" به اجرا در آمده است.

لازم به ذکر است شهر کاشان با ارسال 40 طرح در چهارمین دوره معرفی و انتخاب پایتخت کتاب ایران حضور یافت و از میان 20 شهر کاندیدای نهایی به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شده است.


نظرات کاربران