سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

01 دی 1397 14:29 90 بازدید

در جشن ی مثل یلدا رقم می خورد:

کودکان کاشانی پای قصه های پدر بزرگ در فرهنگ سرای معراج می نشینند

کودکان کاشانی پای قصه های پدر بزرگ در فرهنگ سرای معراج می نشینند

فرهنگ سرای معراج از مراکز وابسته به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، در آستانه فرارسیدن طولانی ترین شب سال، با برگزاری مراسم آیینی"ی مثل یلدا"به پیشواز زمستان می رود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مدیر فرهنگ سرای معراج با اعلام این خبر گفت: جشن "ی مثل یلدا"به منظورآشنایی با آیین کهن ایرانی و در راستای حفظ سنت ها و ارج نهادن به این رسم دیرینه که همه ساله در ایران با توجه به طولانی بودن این شب توسط خانواده های ایرانی برگزار می شود، پنج شنبه 29 آذر ماه از ساعت 18:30  ویژه کودکان و نوجوانان و خانواده های آن ها در این فرهنگ سرا اجرا می شود.

سید رضا هاشمی با اشاره به اینکه این برنامه یکی از سری برنامه های معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان است یادآور شد: این مراسم شامل بخش های مختلف و متنوع زیادی همچون قصه گویی و حافظ خوانی پدر بزرگ که از آیین های شب یلدا است و خاطرات شیرینی را برای شرکت کنندگان رقم می زند و نیز تکنوازی موسیقی توسط هنرمند نوجوان، نقالی خوانی توسط گروه نوجوان حائز رتبه برتر در ایران، قصه گویی توسط قصه گوی نوجوان و رتبه اول شهرستان کاشان، مسابقه حضوری و پذیرایی خواهد بود.

وی، آشنایی با آداب و رسوم این مناسبت باستانی و ایجاد فضایی مفرح برای خانواده ها و لحظاتی سراسر شاد را یکی از اهداف این برنامه جذاب برشمرد.

لازم به ذکر است، علاقه مندان برای اطلاع از برنامه های فرهنگی هنری و دوره های آموزشی و همچنین شرکت در این جشن می توانند به نشانی فرهنگ سرای معراج واقع در میدان امام حسین- خیابان آیت اله کاشانی – کوی ملک آباد مراجعه و یا با شماره تلفن55472434  تماس بگیرند.

 


نظرات کاربران