سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

03 اردیبهشت 1398 08:20 281 بازدید

به مناسبت هفته سلامت و روز جهانی زمین پاک

کوهگشت خانوادگی جزه آغازگر برنامه های هفته سلامت شد

کوهگشت خانوادگی جزه آغازگر برنامه های هفته سلامت شد

خانواده های کاشانی به مناسبت هفته سلامت و روز جهانی زمین پاک با حضور در یکصدو بیست و یکمین کوهگشت خانوادگی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در روستای جزه ، آغاز گر برنامه های هفته سلامت شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان ، به مناسبت هفته سلامت با شعار"مراقبت های اولیه بهداشتی برای پوشش همگانی سلامت" و به منظور حفظ و ارتقاء سلامت روحی، روانی و جسمی شهروندان ، کوهگشت خانوادگی به همت معاونت ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و طی همکاری مشترک معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ، سازمان اتوبوسرانی ،اداره محیط زیست و هیات ورزش های همگانی به مقصد آبشار روستای جزه برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان  در این برنامه با اشاره  به نقش اثر گذار کوهگشت های خانوادگی در نشاط اجتماعی، یکی از شاخصه های توسعه یافتگی جوامع  را نشاط  اجتماعی برشمرد که تاثیر بسیار مهمی در سلامت و پویایی جامعه دارد.

علی رسول زاده در ادامه سخنانش اهتمام سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در برگزاری کوهگشت های خانوادگی را ستود و این حرکت فرهنگی ورزشی را موجب ترویج نشاط و شادابی در سطح جامعه عنوان کرد.

مرتضی والی زاده  مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان نیز، با تاکید بر توسعه و تعمیم ورزش همگانی در شهر اظهار داشت: یکی از اهداف برنامه کوهگشت ایجاد شور و شعف و پویایی بیشتر در جامعه است و در صدد هستیم با برنامه ریزی مناسب ضمن مهیا نمودن جمعه ای شاد برای همشهریان با ترویج فرهنگ عمومی ورزش ، سطح سلامتی مردم را نیز ارتقا دهیم.

در ادامه این برنامه فرهنگی ورزشی، معاون بهداشتی دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت حوزه کاشان ضمن تشکر از مردم و مسئولین در این برنامه  و همچنین سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به جهت برگزاری برنامه های ورزش همگانی، به بیان نکاتی در خصوص حفظ سلامت مردم پرداخت. 

سیدعلیرضا مروجی با تاکید بر اینکه همه شهروندان باید آموزش های سلامت و نکات بهداشتی را از کارشناسان اهل فن دریافت کنند ، افزود: شایسته است شهروندان با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت ، پایگاه های بهداشتی در سطح شهر وخانه های بهداشت در روستا ها با تشکیل وتکمیل پرونده الکترونیک سلامت خود وخانواده،  از مراقبت ها و آموزش های رایگان سلامت نیز استفاده نمایند.

شایان ذکر است در یکصدو بیست و یکمین کوهگشت خانوادگی که با حضور خانواده های علاقه مند و ریاست  شورای اسلامی شهر، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه ، جمعی از ورزشکاران رزمی ، پرسنل خدوم اداره محیط زیست و جمعی از رانندگان تلاشگر سازمان اتوبوسرانی  در روستای جزه برگزار شد، شرکت کنندگان به پاکسازی کوهستان پرداختند.

 

 

 


نظرات کاربران