سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

13 اسفند 1397 14:20 367 بازدید

برای نخستین بار در کاشان:

اسکلت 200 شهروند کاشانی غربال شد

اسکلت 200 شهروند کاشانی غربال شد

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان گفت: حدود 200 شهروند کاشانی در دومین جشنواره "آوای سلامت" برای نخستین بار مورد غربالگری ناهنجاری‌های اسکلتی عضلانی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مرتضی والی زاده اظهار داشت: در دومین جشنواره "آوای سلامت"طرح غربالگری که از سری برنامه‌های حوزه مدیریت اجتماعی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان بود علاوه بر فرهنگ‌سراهای مهر، علامه فیض کاشانی و فرهنگسرای المهدی(عج) در سراهای محله، خانه‌های بازی، خانه های فرهنگ و مراکز فرهنگی اجتماعی تحت مدیریت این سازمان نیز اجرا شد.

وی افزود: در این طرح حدود 200 شهروند کاشانی مورد غربالگری قرار گرفتند که از این تعداد 10 نفر مطلوب و هشت نفر حاد تشخیص داده شد و پس از آن جهت اصلاح به کلینیک پزشکی ورزشی کاشان ارجاع داده شدند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان خاطر نشان کرد: در راستای ارتقاء سلامت جسمانی و فعالیت های بدنی، طرح غربالگری شناخت ناهنجاری های اسکلتی عضلانی از سوی اداره شهر سالم سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در کاشان برگزار شد.

والی‌زاده، با اشاره به اینکه این طرح با همکاری کلینیک پزشکی ورزشی کاشان ویژه مردان اجرا شد، اظهار داشت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان تلاش کرد تا در ادامه برگزاری برنامه های سلامت محور این طرح را همزمان با دومین جشنواره"آوای سلامت" با پیام مردان فعال تر، مردان سالم  ویژه عموم مردان کاشانی و اعضاء شورای اسلامی شهر و همچنین پرسنل شهرداری کاشان اجرا کند.

وی با توجه به اینکه شیوع اختلالات اسکلتی عضلانی در کارمندان آمار بالایی دارد، اذعان داشت: طرع غربالگری اسکلتی عضلانی با هدف شناسایی اختلالات انجام گرفت و شرکت کنندگان با عوامل خطر ساز موثر بر اختلالات و همچنین اقدامات مناسب در جهت کاهش اختلالات آشنا شدند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان یادآور شد:  به منظور سلامت جسمانی کودکان و با توجه به اینکه درمان و اصلاح بسیاری از آسیب‌های اسکلتی عضلانی بدن در سنین پایین راحت‌تر و موفقیت آمیزتر از بزرگسالی است، اجرای طرح غربالگری در خانه‌های بازی تحت نظارت این سازمان نیز با استقبال خانواده‌ها روبرو شد و برگزاری این ایستگاه در سایر مراکز ادامه خواهد داشت.


نظرات کاربران