سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

08 اردیبهشت 1398 07:59 1153 بازدید

در راستای سیاست‌های سازمان شهرداری‌ها صورت گرفت:

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان تغییر ساختارداد

 سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان تغییر ساختارداد

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان گفت: اعضای شورای اسلامی شهر کاشان با تصویب اساسنامه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی کاشان موافقت کردند.

مرتضی والی‌زاده در نشستی که با حضور سعید ابریشمی‌راد شهردار کاشان و اعضای هئیت مدیره سازمان در سالن اجتماعات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد اظهار داشت: با هدف اجرای سیاست‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در خصوص بازآفرینی ساختار سازمان‌های وابسته به شهرداری ساختار سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی تغییر کرد.

وی، با بیان اینکه ماموریت‌های جدیدی در اساسنامه سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی پیش‌بینی شده است، افزود: لازم است که یک بازنگری اساسی در طراحی ساختار و تشکیلات و پست‌های این سازمان انجام شود.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، با اشاره به اینکه سازمان فعلی، ساختار هرمی با ارتفاع زیاد و سلسله مراتبی در مدیریت منسوخ شده است خاطر نشان کرد: می‌طلبد برای این سازمان یک ساختار کوتاه یا ساختار تخت سازمانی را طراحی کنیم که مبتنی بر شبکه‌سازی و ارتباط شبکه‌ای بین حوزه‌ها باشد.

والی‌زاده، با تاکید بر اینکه در حوزه فرهنگی اجتماعی و ورزشی باید رویدادهایی را به عنوان رویداد ناظر بر توسعه داشته باشیم اذعان داشت: در این راستا می‌طلبید که از یک ساختار چابک، توانمند و جوان استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: در همین راستا ساختار سازمان مورد بازنگری علمی قرار گرفت و جلسات مختلف و بررسی‌های لازم انجام شد و بعد از جلسات متعدد این طرح مورد تصویب شورا قرار گرفت.

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان، با توجه به حائز اهمیت بودن حوزه گردشگری شهرداری که نسبتا بزرگ و پرکار بوده است اظهار داشت:  به منظور ارتباط مباحث گردشگری با مباحث فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، "حوزه گردشگری" نیز به ساختار سازمانی اضافه شده و امید است ارتباط تنگاتنگ شبکه‌ای برقرار شود.

والی زاده، ضمن قدردانی و تشکر وافر از زحمات مدیران سازمان در طول سال‌های گذشته گفت: با تأکید اعضاء شورای سازمان مقرر شد از مدیران جوان و مجرب، کارشناسان و متخصصان جوان در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم تا با تفکر نو، ایده نو و ایده‌های خلاقانه، بتوانیم ماموریت سازمان را که بسیار متفاوت‌تر از سازمان قبلی است انجام دهیم.

وی، با بیان اینکه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری به سازمان جدیدی تبدیل شده است، افزود: بازآفرینی سازمانی بر اساس "اصول مدیریت "در سازمان اتفاق افتاده و ساختار، نیروها و مدیران نیز مورد بازنگری قرار گرفتند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان خاطر نشان کرد: همان طور که همه انسان‌ها برای حیات، تداوم و رشد نیاز به هوای تازه دارند سازمان نیز نیاز به هوای تازه دارد که امید است بتوانیم سازمان را به تعالی و اهداف عالیه آن که "ارتباط موثر با شهروندان است" برسانیم.

"فرهنگ" زیرساخت توسعه و پیشرفت همه جوامع است

شهردار کاشان نیز در این نشست، زیرساخت توسعه و پیشرفت همه جوامع را "فرهنگ "عنوان کرد.

سعید ابریشمی‌راد گفت:  زیر بنای تمام توسعه و پیشرفت همه جوامع در هر گوشه‌ای از این دنیا " فرهنگ" است که ما در قبال این مسئولیت داریم.

وی اظهار داشت:  قبل از اینکه یک سازمان خدماتی باشیم در حوزه توسعه ظرفیت‌های اجتماعی و ارتقاء فرهنگ عمومی مسئولیت داریم.

شهردار شهر نخستین‌ها تاکید کرد: زیربنای تمام توسعه و پیشرفت همه جوامع در هر گوشه از این دنیا "فرهنگ" است و ما در قبال این مسئولیت شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی قبل از اینکه یک سازمان خدماتی باشیم در حوزه توسعه ظرفیت‌های اجتماعی مسئولیت دارد و بایستی به این دو مولفه خوب توجه کنیم.

در پایان این نشست مدیران و مسئولین سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری معرفی شدند.


نظرات کاربران