سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

03 اردیبهشت 1398 10:29 248 بازدید

برگزاری عصر شعر در کاشان

شاعران کاشانی در عصر مهدوی نغمه انتظار سر دادند

شاعران کاشانی در عصر مهدوی  نغمه انتظار سر دادند

در آستانه فرارسیدن نیمه شعبان ، شعرا، ادبا ، مادحین و اعضاء انجمن های فرهنگی ادبی و مذهبی ،  به منظور  زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) ، ترویج فرهنگ مهدویت و بهره گیری از ابزار شعر با حضور در برنامه "عصر شعر مهدوی"به قرائت اشعار مهدویت پرداختند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مدیر عامل سازمان با بیان این مطلب گفت: به همت مجتمع فرهنگی هنری شهر تحت نظارت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و انجمن شعر مذهبی ،"عصر شعر مهدوی در فرهنگ سرای مهر  این سازمان برگزار شد.

مرتضی والی زاده با تاکید بر اینکه برگزاری این نوع برنامه ها فرصتی است مغتنم  تا شاعران جوان و نوپا در سایه راهنمایی های شاعران برجسته به رشد و بالندگی برسند، اظهار داشت:"عصر شعر مهدوی"یکی از سری برنامه های حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان بود که با رویکرد ابراز ارادت هنرمندان به ساحت مقدس امام زمان (عج) ، اشاعه فرهنگ مهدویت، ترویج فرهنگ دینی و انجام امور فرهنگی  ونیز دعا برای ظهور ایشان در حوزه مهدویت اجرا شد.

وی افزود: در این برنامه شاعران جوان و معاصر کاشان به قرائت اشعاری در مدح و ستایش حضرت ولیعصر(عج) پرداخته و در عین امید بخشی، فرج ایشان را  نیز مژده دادند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان یادآور شد: در برنامه "عصر شعر مهدوی" که با در نظر گرفتن اهمیت و ارزش والای فرهنگ مهدویت و فرصتی برای تبیین فرهنگ انتظار برگزار شد، علاوه بر شعر خوانی شاعران و اعضاء انجمن های شعر، با توجه به نقش اثر گذار شعر در اشاعه فرهنگ مهدویت از حسین غضنفری،  احمد مشجری متخلص به محبوب کاشانی  و حسین حلاجی مفرد به عنوان خادمان فرهنگ مهدویت تبجیل به عمل آمد.

والی زاده ، دکلمه خوانی ایمان صفار زاده نوجوان کاشانی با موضوع انتظار و مهدویت، اجرای موسیقی انتظار توسط  خواننده نسل جوان محمد سرجه پیما و ایمان باقی با مجری گری محمد زری باف را از دیگر برنامه های"عصر شعر مهدوی" عنوان کرد.

 


نظرات کاربران