سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

07 مرداد 1398 09:50 202 بازدید

همزمان با هفته ملی مبارزه با دخانیات

کاشانی ها به دیدن روزهای تاریک می روند

کاشانی ها به دیدن روزهای تاریک می روند

فرهنگ سرای علامه فیض کاشانی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان همزمان با هفته ملی مبارزه با دخانیات(25 تا 31 خرداد ماه) اقدام به برگزاری نمایشگاه کاریکاتور با عنوان"روزهای تاریک" نموده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مدیر عامل سازمان با اعلام این مطلب از برگزاری چند برنامه به مناسبت هفته ملی مبارزه با دخانیات در کاشان به منظور تلاش در راستای آگاه‌سازی و حساس‌سازی جامعه درخصوص مضرّات ناشی از استعمال دخانیات خبرداد.

مرتضی والی زاده در تشریح برنامه های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان در هفته ملی مبارزه با دخانیات گفت: در راستای بهره گیری از ابزار هنر جهت پیشگیری از معضل مصرف دخانیات و اعتیاد، فرهنگ سرای علامه فیض کاشانی، نمایشگاه کاریکاتور"روزهای تاریک" را از 27 تا 30خرداد ماه در نگارخانه کوشک کمال الملک واقع در میدان کمال الملک کاشان برپا کرد.

وی با اشاره به دائر شدن نمایشگاه کاریکاتور"روزهای تاریک" از 30خرداد ماه در فرهنگ سرای مهر سازمان اظهار داشت: این برنامه با زبانی طنزآمیز با هدف جلب توجه جامعه، تاثیرات و مضرات مصرف قلیان و سیگار را در قالب ارائه 20 اثر کاریکاتور از هنرمندان کاشانی به تصویر کشیده است.

مدیر عامل سازمان با اشاره به اینکه اعتیاد به دخانیات از اصلی ترین معضلات اجتماعی است خاطر نشان کرد: برنامه های این رویداد جهت ارتقاء سطح آگاهی عمومی در قالب برگزاری چندین همایش برنامه ریزی شده که طی 5 روز اجرا خواهد شد.

والی زاده اضافه کرد: با توجه به اهمیت آشنایی رانندگان  با مضرات مصرف دخانیات و روش های پیشگیرانه طی هماهنگی صورت گرفته با سازمان اتوبوسرانی، سازمان پارک ها و فضای سبز و نیز معاونت خدمات شهری همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه رانندگان زحمتکش سازمان اتوبوسرانی در روز سه شنبه 28 خرداد ماه در تالار اجتماعات سازمان انوبوسرانی و همچنین همایش هایی روز پنج شنبه 30خرداد ماه مرتبط با موضوع این هفته ویژه پرسنل فضای سبز و تنظیف شهرداری با بهره گیری از ظرفیت اساتید معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و اداره بهزیستی در فرهنگ سرای مهر سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان تشکیل می شود.

وی یادآور شد: برای نخستین بار 3 اثر موشن گرافی در راستای ارتقای سواد شهروندان نسبت به کاهش استعمال دخانیات برای پخش در فضای مجازی تهیه و تولید شد که همزمان با هفته ملی مبارزه با دخانیات در فضای مجازی منتشر می شود.

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان، ارتقای سطح آگاهی وحساس‌سازی شهروندان نسبت به حقوق شهروندی خود در حوزه استعمال دخانیات، اطلاع‌رسانی درخصوص مضرات ناشی از استعمال دخانیات را از اهداف برنامه های اجرایی هفته ملی مبارزه با دخانیات عنوان کرد که طی همکاری مشترک سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی و نیز  اداره آموزش و بهره وری شهرداری کاشان برگزار می شود.

 

 

 


نظرات کاربران