سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

03 خرداد 1401 13:08 57 بازدید

قصه‌های شهر گل و گلاب

برگزیدگان جشنواره قصه‌های شهر گل و گلاب کاشان معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره قصه‌های شهر گل و گلاب کاشان معرفی شدند

با حضور عمو قناد:
برگزیدگان جشنواره قصه‌های شهر گل و گلاب کاشان معرفی شدند

نخستین جشنواره قصه‌گویی"قصه‌های شهر گل و گلاب" فرهنگ‌سرای علامه‌ فیض کاشانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان با حضور شهردار، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر، رئیس سازمان فرهنگی، مدیران و مسئولین شهر، برگزیدگان و خانواده‌های آن‌ها با برنامه‌های متنوع در تالار شهر شهرداری کاشان به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، اختتامیه این جشنواره در حالی برگزار شد که کودکان با مجید قناد چهره شناخته شده عرصه اجرا و قصه‌گویی، تهیه‌کننده و مجری برنامه‌های کودک و نوجوان تلویزیون به عنوان یکی از مهمان ویژه جشنواره همراه شدند که به اجرای نمایش، مسابقه و برنامه‌های شاد و سرگرم کننده پرداخت.
در ادامه محمدحسین واحدیان رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان پیرامون برگزاری جشنواره قصه‎گویی و تاثیر قصه بر تربیت کودکان سخن گفت و قصه‌گویی سهی مهتری، نازنین زهرا قهرودی و اکبر ثابتی نفرات اول تا سوم بخش قصه‌گویی کودک و نوجوان و بخش بزرگسال جشنواره از جمله برنامه‌های اختتامیه جشنواره بود که قصه‌های خود را برای حضار روایت کردند.
برنامه پایانی جشنواره، اجرای سرود توسط گروه مصباح الهدی و موسیقی با صدای هنرمند نوجوان کاشانی مهزیار رزاقی با موضوع ایران، قرائت بیانیه هیئت داوران، رونمایی از کتاب جشنواره و اهدای جوایز به برگزیدگان بود.
جشنواره قصه‌گویی قصه‌های شهر گل و گلاب فرهنگ‌سرای علامه فیض‌کاشانی در حالی به ایستگاه پایانی رسید که سیصد و ۵۰ اثر از سوی علاقه‌مندان به این ابزار تربیتی در بخش‌های قصه‌گویی، داستان نویسی و بخش قصه‌های صوتی با موضوع‌ هویت کاشان (اماکن و شخصیت‌های مهم و تاریخی)، اخلاق و فرهنگ شهروندی(پسماند، بازیافت، ایمنی و آتش نشانی، حمل و نقل و ترافیک، سد معبر، پارک‌ها و فضای سبز)، قرآن و نهج البلاغه به دبیرخانه جشنواره در فرهنگ‌سرای علامه فیض کاشانی ارسال شده بود.
هیئت داوران این رقابت متشکل از زهره پریرخ، وحید خسروی، صادق کیانی‌مقدم و الهام دارابی برگزیدگان بخش‌های قصه‌گویی، داستان نویسی و بخش قصه‌های صوتی و همچنین شایسته تقدیر هر بخش را به شرح زیر معرفی کردند:
در بخش قصه گویی(صحنه‌ای) به ترتیب در رده سنی بزرگسالان، فاطمه رحیمی، کوثر زهتاب و اکبر ثابتی و در رده سنی کودک و نوجوان سهی مهتری، نازنین زهرا قهرودی، کسرا فرهادی پور حائز عناوین اول تا سوم شدند و حبیبه، سوگند و سوگل آزادی عنوان شایسته‌ی تقدیر این بخش را به خود اختصاص داند.
عناوین اول تا سوم بخش قصه‌نویسی به ترتیب به نسرین میرزایی، مینا بهمنی و سعیده سنجابی اختصاص یافت و سوین بیک، سارا فتاحی و مینا بهمنی عناوین اول تا سوم بخش قصه‌های صوتی این جشنواره را کسب کردند.
یادآور می‌شود، نخستین جشنواره قصه‌گویی"قصه‌های شهر گل و گلاب" به اهتمام فرهنگ‌سرای علامه فیض کاشانی از بهمن سال گذشته آغاز و در خرداد ماه سال ۱۴۰۱ با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.


نظرات کاربران