سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

30 تیر 1395 12:54 715 بازدید

دردومین جشنواره آپارتمان‌نشینی ‌و فرهنگ همسایگی

«آپارتمان‌نشینی»چالش نو ظهور فرهنگ شهروندی در کاشان

«آپارتمان‌نشینی»چالش نو ظهور فرهنگ شهروندی در کاشان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مدیر فرهنگسرای مهر این سازمان در دومین شب جشنواره «آپارتمان‌نشینی و فرهنگ همسایه‌داری» در مدرسه غیرانتفاعی ملاصدرا واقع در بلوار صنعت اظهار داشت: طبق رویکردی که سال گذشته برای تدوین برنامه های سال جاری در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان صورت گرفت مقرر شد اجرای برنامه های فرهنگی با محوریت نیازها و مشکلات اجتماعی منطقه مورد توجه قرار گیرد.

امیرسعید نبی، با اشاره به آپارتمان نشینی به عنوان یکی از چالش‌های نوظهور و البته مبتلا به جامعه امروز شهری کاشان خاطرنشان کرد: بر این اساس برنامه های آموزشی با محوریت موضوع آپارتمان نشینی و فرهنگ همسایگی در دستور کار فرهنگسرای مهر سازمان قرار گرفته است تا در زمینه فرهنگ سازی به این نیاز اجتماعی پاسخ مناسب داده شود.

وی در خصوص بروز برخی مشکلات در حوزه همسایه داری در آپارتمان ها بیان کرد: اکنون در آپارتمان ها مکلف به رعایت قوانینی هستیم که در زمان حضور در شکل قدیمی سکونت نیازی به وجود آنها حس نمی شد یا کمتر مورد توجه بود اما امروز همین عدم رعایت این هنجارها موجب بروز معضلاتی در نوع زندگی آپارتمان نشینی می شود.

مدیر فرهنگسرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، همچنین با اذعان به وجود برخی مشکلات زیرساختی در آپارتمان ها، همدلی شهروندان و مسئولان را در ایجاد محیطی مناسب برای زندگی درشأن مردم خطه کاشان ضروری دانست.

گفتنی است در این جشنواره که با استقبال قابل توجه شهروندان همراه بود موضوعات مرتبط با «آپارتمان‌نشینی و فرهنگ همسایه‌داری» در بخش های نمایشی و سرگرم‌کننده به مخاطبان عرضه شد.

اجرای تئاتر طنزبا محوریت بایدها و نبایدهای زندگی آپارتمان‌نشینی و چگونگی رعایت اصول همسایه‌داری در این نوع سکونت‌ها  به همراه برگزاری مسابقات فرهنگی و سرگرم کننده از جمله بخش های این جشنواره در شب دوم بود.


نظرات کاربران