سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

02 شهریور 1399 13:21 67 بازدید

نماینده ولی فقیه در مراسم بزرگداشت شهید سلامت کاشان عنوان کرد:

دفاع از سلامت در برابر کرونا آزمایش مهمی برای جامعه بشری بود

دفاع از سلامت در برابر کرونا آزمایش مهمی برای جامعه بشری بود

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در آیین بزرگداشت مقام شامخ دکتر مجید فرهاد، نخستین شهید مدافع سلامت این شهر، با تقدیر از زحمات کادر بهداشت و درمان در ایام مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا، دفاع از سلامت جامعه در  برابر این پدیده را آزمایش مهمی برای جامعه بشری دانست.

  آیت‌اله عباسعلی سلیمانی در این محفل معنوی که به همت فرهنگ‌سرای علامه‌فیض کاشانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان انجام شد، گفت: خدا را سپاسگزارم که با عنایت رهبری به دیار کاشان آمدم و خوشحالم که در بدو ورودم اولین جلسه را با حضور در آیین بزرگداشت شهید والامقام سلامت این خطه آغاز کردم.

وی بیان کرد: مردم شریف ایران سه نوبت در عرصه دفاع، زیبا جنگیدند، اول ایثارگری در هشت سال دفاع مقدس، دوم دفاع و پاسداری از حرم در زمانی که تفکر داعش نابودی ولایت را هدف قرار داده بود و سومین مرحله به عنوان آزمایش مهم برای جامعه بشری، دفاع از سلامت در پدیده کرونا بود.

امام جمعه کاشان به پرچمداری کادر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا اشاره و بیان کرد: در ایام شیوع این ویروس منحوس علاوه بر این پرچمداران، مردم ایران عزیز با هر سن و تخصص و توانی اعم از زن و مرد وارد میدان شدند و در عرصه دفاع از سلامت خوش درخشیدند.

آیت‌اله سلیمانی، در اولین روز تشرف خود به دیار دارالمومنین و در نخستین برنامه رسمی و خطابه امیدآفرین، شهید مجید فرهاد را اسوه‌ای ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: آن شهید والا مقام می‌توانست در چهارچوب وظیفه عمل کند اما از جان برای مردم گذشت و خارج از مسئولیت کاری با تعهدی چشمگیر و ایثاری رشادت محور راه خود را پیدا کرد.

شایان ذکر است ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) روز ۲۵ مرداد ماه در حکمی آیت‌اله حاج شیخ عباسعلی سلیمانی را به نمایندگی ولی‌فقیه و امامت جمعه کاشان منصوب کردند.

 


نظرات کاربران