سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

02 شهریور 1399 13:34 313 بازدید

شهردار کاشان در بزرگداشت شهید فرهاد مطرح کرد:

شهادت غایت تصویر ایثار و صبوری جامعه پزشکی در کرونا بود

شهادت غایت تصویر ایثار و صبوری جامعه پزشکی در کرونا بود

همزمان با روز پزشک و شب اول محرم الحرام، یادمان دکتر مجید فرهاد، شهید مدافع سلامت کاشان با حضور خانواده شهید و مقامات عالی رتبه کاشان در فرهنگسرای علامه فیض‌کاشانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، شهردار کاشان در این یادمان که در فضای باز و سنتی فرهنگسرای علامه فیض‌کاشانی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام شد به زحمات کادر درمان  و معرفی شخصیت شهید فرهاد پرداخت.

سعید ابریشمی‌راد گفت: ما در این مراسم گرد هم آمدیم تا ضمن بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشک بتوانیم ادای دینی داشته باشیم به عزیزانی که در خط مقدم درمان در حال مبارزه با کرونا هستند.

وی با بیان اینکه خداوند باری تعالی هیچ مصیبتی رو بدون حکمت رقم نمی‌زند، تصریح کرد: در ایام شیوع کرونا ما از جامعه پزشکی کشور یک تصویر زیبا همراه با ایثار و از خود گذشتگی و صبوری را دیدیم که شهادت غایت این تصویر بود.

شهردار کاشان با تسلیت و تبریک به خانواده دکتر شهید فرهاد بیان کرد: خداوند واژه طبیب را برای خود برگزیده که نشان دهنده تقدس این شغل است و برگزاری این مناسبت‌ها با تکامل انسان در ارتباط هستند و اگر این رویداد‌ها مسئولیت پذیری را بپذیرند کمی فراتر از شغل محسوب می‌شوند.

سخنرانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در نخستین برنامه رسمی در اولین روز تشرف به دیار دارالمومنین، سخنرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، تقدیر از خانواده شهید دکتر فرهاد، اجرای کلیپ با محوریت تلاش کادر درمان و معرفی شهید از برنامه‌های این یادمان بود.

همچنین اجرای موسیقی سروش سلامت، اجری گروه سرود مهر ولایت با حضور فرزند شهید، شعرخوانی شاعر بنام کاشانی در وصف سیدالشهداء، ترسیم چهره شهید فرهاد با قلم توانمند هنرمند کاشانی در طول برنامه و اجرای زیبای مجری کاشانی صداوسیمای ایران از دیگر آیتم‌های هنری این برنامه بود که با تلاش فرهنگ‌سرای علامه‌فیض‌کاشانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد.


 


نظرات کاربران