سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

11 شهریور 1399 14:22 78 بازدید

با تلاش فرهنگ‌سرای بانو :

برنامه‌های فرهنگی مذهبی در بستر فضای مجازی رنگ محرم گرفت

برنامه‌های فرهنگی مذهبی در بستر فضای مجازی رنگ محرم گرفت

مدیر فرهنگ‌سرای بانو سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان گفت: برنامه‌های محرم امسال این فرهنگ‌سرا با توجه به شیوع کرونا بر بستر فضای مجازی در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، زهرا محسنی پیرامون برنامه‌های فرهنگی مذهبی فرهنگ‌سرای بانو که بر بستر فضای مجازی در ماه محرم امسال توسط این فرهنگ سرا ارائه می‌شود، بیان کرد: با توجه به اینکه داستان زندگی و آشنایی با ائمه معصوم(ع) برای کودکان، از آموزنده‌ترین داستان‌ها است و همواره در زندگی کودکان، قهرمانانی هستند که در بسیاری رفتارها و کنش‌ها الگوی آنها محسوب می‌شوند، «قصه‌ی کودکانه محرم» یکی از برنامه‌های محرم امسال است که برای آشنایی بیشتر کودکان با وقایع سرزمین کربلا و در راستای انتقال مناسب فلسفه و فرهنگ عاشورا و  همچنین مکتب امام حسین (علیه السلام) به نسل آینده‌‌ تولید رسانه‌ای شده است.

وی با بیان اینکه«قصه‌ی کودکانه محرم» با اجرای حوریه شیواپور تهیه شده است، افزود: این قصه‌ها در ایام ماه محرم دوشنبه‌های هرهفته در کانال فرهنگسرای بانو به نشانی farhangsarabanoo@ در دسترس علاقه‌مندان قرار داده می‌شود.

مدیر فرهنگ‌سرای بانو«چرایی تحریفات عاشورا» از نگاه شهید مرتضی مطهری را یکی دیگر از عناوین برنامه‌های ماه محرم برشمرد که در قالب مجموعه پادکست با اجرای شیرین مکارم‌نژاد در راستای هویت‌افزایی قیام امام حسین(ع) با جستاری در کتاب حماسه حسینی اثر شهید مرتضی مطهری تولید شده است.

محسنی با اشاره به اینکه پادکست‌های تولیدی نیز در کانال فرهنگ‌سرای بانو بارگذاری می‌شود، یادآور شد:  با توجه به رشد روز افزون تحریفات و غلو‌هایی که در مورد روز عاشورا و وقایع آن ایجاد شده است، تلاش شد تا با تولید مجموعه پادکست و بررسی این واقعه تاریخی، ضمن بیان ارزش اصلی نهضت حسینی، در ترویج واقعیات و ارزش‌های واقعه تاریخی کربلا گام برداریم.

وی یادآور شد: سوگواره عاشورایی عطر یاس در حرم یار با محوریت بانوان پیام رسان قیام حسینی در قالب تعزیه یکی دیگر از برنامه‌های ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا است که اجرای آن به مدت ۳ روز در قدمگاه حضرت علی(ع)، مجموعه‌های تفریحی ورزشی مهربانو و شهربانو تحت نظارت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان تدارک دیده شده است.

 


نظرات کاربران