سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

09 بهمن 1397 09:04 385 بازدید

در کاشان پایتخت کتاب ایران:

دانش آموزان کاشانی یک روز را با کتاب، مهمان فرهنگ سرای مهر می شوند

دانش آموزان کاشانی یک روز را با کتاب، مهمان فرهنگ سرای مهر می شوند

مدیر فرهنگ سرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان از اجرای طرح" یک روز با کتاب" در این فرهنگ سرا ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی کاشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مهدی فخرئی در تشریح طرح"یک روز با کتاب" اظهار داشت: در راستای اجرای فعالیت در کاشان پایتخت کتاب ایران، برنامه"یک روز با کتاب"با رویکرد ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی بویژه دانش آموزان مدارس موجود در طرح بازآفرینی شهری در فرهنگ سرای مهربرگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه "یک روز با کتاب"یکی از برنامه های حوزه فرهنگی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان است، یادآور شد: این برنامه روزهای چهارشنبه در محیطی شاد و جذاب با قصه گویی، پخش انیمیشن، کتابخوانی و معرفی کتاب، مسابقه و اهدای جوایز اجرا می شود.

مدیر فرهنگ سرای مهر بر اهمیت ارتقاء فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در جامعه تاکیدکرد و گفت: با توجه به اینکه کتاب خوانی یکی از اصول آموزشی و تربیتی است که منجر به رشد فکری و روحی کودکان می شود، فرهنگ سرای مهر اجرای طرح "یک روز با کتاب" را به منظور ترویج کتاب و کتاب خوانی در دستور کار خود قرار داده است.

فخرئی اذعان داشت: طرح"یک روز با کتاب"با هدف برخورداری دانش آموزان بویژه دانش آموزان محلات مناطق بازآفرینی شهری از برنامه ای شاد و آشنایی بیشتر آن ها با کتاب و کتاب خوانی و نیز فعال کردن کتابخانه های مدارس اجرا می شود.

لازم به ذکر است در ستاد بازآفرینی شهری به منظور تهیه و پیشنهاد برنامه های فرهنگی و آموزشی، بررسی مشکلات اجتماعی و فرهنگی و نیز ارائه راهکارهایی به منظور گنجاندن محلات و محدوده های هدف برنامه در برنامه ریزی های مدیریت شهری، مسئولیت کمیته توانمند سازی اجتماعی و فرهنگی مناطق بازآفرینی شهری را سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان عهده دار است.

 


نظرات کاربران