سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

01 دی 1397 13:47 126 بازدید

با هدف کارآفرینی زنان خانه دار کاشانی :

دوره آموزش هنرهای خانگی ویژه یلدا در فرهنگ سرای المهدی برگزار شد

دوره آموزش هنرهای خانگی ویژه یلدا در فرهنگ سرای المهدی برگزار شد

فرهنگ سرای المهدی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، به مناسبت فرارسیدن یلدا به عنوان طولانی ترین شب سال، دوره آموزش هنرهای خانگی را با حضور پرشور بانوان و به صورت رایگان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، با توجه به اینکه تهیه انواع شیرینی و دسر ویژه شب یلدا یک هنر است و هر فردی قادر به انجام آن نیست ، در همین راستا و به منظور ارائه آموزش های لازم برای خانواده ها در بالا بردن توان مالی و کارآفرینی زنان خانه دار، دوره آموزش یک روزه هنرهای خانگی پیرامون طرز تهیه شیرینی های خانگی، تحت نظارت مربی مجرب و ماهر به صورت رایگان در فرهنگ سرای المهدی این سازمان تشکیل شد.

بر اساس این گزارش، در دوره آموزش هنرهای خانگی که با همکاری مرکز آموزش فرهنگ سراهای سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و در قالب آشنایی با شیرینی های خانگی اجرا شد، مژده محمدی نحوه تهیه کاپ کیک یلدایی – بیسکوکیک یلدایی- دسر یلدایی- شکلات یلدایی را به شرکت کنندگان آموزش داد.

در این برنامه آموزشی هنری، بانوان شرکت کننده علاوه بر حضور در این دوره آموزشی، با توضیحات ارائه شده توسط محمد رضا گلسرخی مدیر فرهنگ سرای المهدی با فعالیت فرهنگ سرای المهدی در منطقه راوند، برنامه های متنوع فرهنگی اجتماعی و آموزشی و همچنین نشست های هفتگی که با حضور اساتید مجرب در قالب کارگاه های آموزشی اجتماعی باهدف ارتقاء کیفیت زندگی در خانواده ها، پرداختن به مقوله خانواده و ایجاد مرکزی جهت ارتقای سطح آگاهی خانواده ها و آموزش آن ها و نیز آموزش تحکیم بنیان خانواده بر اساس سبک زنگی ایرانی اسلامی و جلوگیری از معضل طلاق در این فرهنگ سرا برگزار می شود، آشنا شدند.

گفتنی است، گسترش دانش ، مهارت و ارتقاء کارآفرینی از طریق آموزش از مهم ترین دلایل برگزاری دوره آموزش هنرهای خانگی ویژه یلدا در فرهنگ سرای المهدی عنوان شده است.

 

 

 


نظرات کاربران