سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

26 تیر 1399 09:59 357 بازدید

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری مطرح کرد:

لزوم پرداختن به طلاق به عنوان حادترین معضل اجتماعی در کاشان

لزوم پرداختن به طلاق به عنوان حادترین  معضل اجتماعی در کاشان

در دیداری که به مناسبت هفته بهزیستی با حضور مدیرعامل و تعدادی از مدیران سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی کاشان انجام شد، مدیرعامل این سازمان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های بهزیستی کاشان در راستای رفع نیازهای اجتماعی و نقش حمایتی این نهاد در جامعه، به سیاست‌ها و ماموریت‌های سازمان پیرامون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان ، محمد حسین واحدیان دراین نشست که به منظور هم‌افزایی ارائه خدمات به شهروندان صورت پذیرفت، بر لزوم پرداختن به طلاق به عنوان حادترین معضل اجتماعی در کاشان تاکید و بیان کرد: امید است با تعامل دوسویه در جهت کاهش این معضل گام‌های مثبتی برداشته شود.

به گفته وی مدیریت شهری زمانی موفق خواهد بود که مردم با آن همراه شوند چرا که اگر این اتفاق نیافتد هر تصمیم برای تعالی مجموعه شهر و شهروندان با شکست روبرو خواهد شد و سازمان فرهنگی وظیفه دارد با مشارکت جویی، اجرای برنامه‌های متناسب فرهنگی و هنری بر روی فرهنگ شهروندی و نشاط اجتماعی تمرکز کند تا در نتیجه آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا کند.

در ادامه این دیدار معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی کاشان با تقدیر از تلاش‌های شهرداری کاشان به خصوص سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در حوزه آموزش شهروندی و فرهنگ‌سازی اجتماعی گفت: شهرداری همواره به عنوان یک نهاد قدرتمند در حوزه اجتماعی ما را همراهی و با تمام توان اداره بهزیستی کاشان را در کلیه برنامه‌ها پشتیبانی کرده است.

ام البنین متقی‌نژاد افزود: نقش شهرداری در حوزه حمایت و فرهنگ‌سازی اجتماعی برای شهروندان را نمی‌شود نادیده گرفت و باید به این موضوع اشاره داشت که سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان راهبردی‌ترین و راهگشاترین نقش را در ارتقا سطح کیفی زندگی شهروندان و آموزش‌های فرهنگی در سایه شناخت حقوق شهروندی دارد.

در این دیدار مقرر شد تفاهم نامه‌ای در راستای کاهش طلاق در کاشان فی مابین سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و اداره بهزیستی کاشان منعقد شود.

شایان ذکر است در راستای نشاط اجتماعی، پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی و همچنین ارتقای فرهنگ شهروندی فعالیت‌هایی همچون ارائه انواع خدمات مشاوره های گروهی، برگزاری کارگاه‌های مختلف با استفاده از ظرفیت فرهنگ‌سراها با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و اداره بهزیستی صورت گرفته است.

  

 

 


نظرات کاربران