سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

07 مرداد 1398 08:19 228 بازدید

به منظور تبیین مفاهیم شهروندی:

مدیران شهری کاشان در شب های نورانی رمضان پای صحبت شهروندان می نشینند

مدیران شهری کاشان در شب های نورانی رمضان پای صحبت شهروندان می نشینند

همزمان با ماه مبارک رمضان، مدیران ارشد شهرداری با حضور در مساجد و جلسات قرآنی در قالب برنامه "نسیم رمضان" و "شب های نورانی محلات"که به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان برنامه ریزی و اجرا می شود ، به تبیین مفاهیم شهروندی مرتبط با وظایف حوزه های مختلف شهرداری می پردازند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان ، مدیر عامل سازمان با بیان این مطلب گفت: در این نشست ها و جلسات قرآنی،  مدیران شهری، دغدغه های حوزه فعالیت خود را تبیین و ماموریت مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل عمومی، ترافیک، پسماند، نظافت شهری، حفظ محیط زیست، زیباسازی و مبلمان شهری، آتش نشانی و رعایت مسائل ایمنی در شهر و نیز مشارکت مردم در پرداخت عوارض و اداره شهررا مطرح نموده و از طرفی دیگر شهروندان محترم نیز مشکلات و مسائل محله خود را بدون واسطه بیان می کنند.

مرتضی والی زاده با بیان اینکه حضور مدیران شهری در جلسات مساجد به تفکیک مناطق پنج گانه و نواحی هفده گانه شهری انجام می شود، تعامل پویا و مستمر با شهروندان ، بیان مسائل و مشکلات محله و منطقه از سوی مردم و ارتباط دو سویه با همشهریان را از جمله اهداف برنامه"نسیم رمضان"و"شب های نورانی"محلات ذکر کرد.

وی خاطر نشان کرد: به منظور آشنایی جامعه زنان بویژه بانوان مبلغه با وظایف شهرداری، محفل نیکان نیز با حضور بانوانی از شهرداری در محافل قرآنی بانوان برگزار می شود.

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان اظهار داشت: این برنامه فرصت مناسبی را برای مدیران شهری از جمله معاونین شهردار، مدیران مناطق، مدیران عامل سازمان ها و مدیران شهری مهیا کرده تا با حضور در مساجد و شرکت در جلسات قرآنی برای جلب مشارکت معنوی، مادی و فکری شهروندان و در راستای افزایش بهره وری در انجام امور  شهرداری گامی موثر  برداشته و از طرف دیگر امکان طرح مسائل و مشکلات محلات را برای شهروندان فراهم  نموده است.

شایان ذکر است برنامه "نسیم رمضان" ، "شب های نورانی محلات" و "محفل نیکان" از سری برنامه های جشنواره"روزگار وصل"سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان است که همزمان با ماه رمضان به همت فرهنگ سراهای مهر، معراج، علامه فیض کاشانی، المهدی و فرهنگ سرای بانو این سازمان در بیش از 20 مسجد شهر کاشان به تفکیک مناطق پنج گانه و نواحی هفده گانه شهری اجرا می شود.

 

 

 

 

 


نظرات کاربران