سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

12 مهر 1397 10:07 131 بازدید

با هدف کاهش معضلات اجتماعی صورت گرفت:

نشست هم اندیشی مدیران و کارشناسان سازمان فرهنگی ورزشی با اورژانس اجتماعی کاشان

نشست هم اندیشی مدیران و کارشناسان سازمان فرهنگی ورزشی با اورژانس اجتماعی کاشان

نخستین نشست هم اندیشی با هدف کاهش معضلات اجتماعی با حضور معاون فرهنگی اجتماعی، مدیران و کارشناسان این حوزه از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با مدیر اورژانس اجتماعی و کارشناسان اداره بهزیستی کاشان در تالار جلسات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، در این نشست که برای نخستین بار به دعوت مدیر اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان صورت گرفت، حوزه های مشترک فعالیت بین این دو نهاد فعال در حوزه اجتماعی مرور شد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در این جلسه به اهمیت فعالیت های فرهنگی در راستای کاهش معضلات اجتماعی تاکید و گفت: این سازمان به صورت مستمر در قالب کارگاه و همایش برنامه هایی را با هدف کاهش معضلات اجتماعی در فرهنگ سراها و سراهای محله تحت نظارت این سازمان برگزار می کند.

سید ابوالفضل بنی حسینی با یادآوری حوزه های مشترک فعالیت های اجتماعی بین سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و اورژانس اجتماعی خواستار استفاده از ظرفیت های این نهاد اجتماعی در راستای حل مشکلات و معضلات اجتماعی در حوزه خانواده شد.

همچنین در این نشست مدیر اورژانس اجتماعی کاشان به معرفی و بیان اهداف راه اندازی این نهاد اجتماعی پرداخت و به مقایسه برخی معیارهای بررسی شده و دلایل طلاق در سال های 96 و 97 اشاره کرد.

اعظم توسلی ضمن تشکر از دعوت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و فعالیت های این سازمان به منظور کاهش معضلات اجتماعی، بر گسترش همکاری های فرهنگی دو مجموعه در زمینه اجتماعی تاکید کرد.

در ادامه این نشست نیز مدیر اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان از طلاق، اعتیاد و فضای مجازی و همچنین خشونت و مهاجرین در برخی از مناطق به عنوان اولویت موضوعی برای تدوین برنامه های سال 97 در حوزه اجتماعی نام برد.

سید هادی مسعودی علوی، اشتراکات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و اورژانس اجتماعی در حوزه اجتماعی را یادآور شد و تاکید کرد: ارتباط مستمر این دو نهاد می تواند بخش مهمی از معضلات اجتماعی شهروندان را پوشش دهد.

شایان ذکر است اورژانس اجتماعی کاشان، مجموعه ای تحت نظارت و فعالیت اداره بهزیستی کاشان به عنوان مرکز مداخله در بحران فردی، خانوادگی و اجتماعی است که متناسب با جمعیت منطقه و نیازمندی به خدمات اجتماعی فعالیت می نماید.


نظرات کاربران