سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

22 آبان 1397 13:36 137 بازدید

همزمان با هفته ملی دیابت:

کاشانی ها بر دیابت در فرهنگ سرای مهر کاشان غلبه می کنند

کاشانی ها بر دیابت در فرهنگ سرای مهر کاشان غلبه می کنند

همزمان با هفته ملی دیابت(19 لغایت 25 آبان ماه) و در راستای برنامه های سلامت محور پنج شنبه 24 آبان ماه همایش "غلبه بر دیابت" با پیام دیابت و سلامت خانواده در فرهنگ سرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان تشکیل می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان،  مدیر فرهنگ سرای مهر با بیان این مطلب گفت: با توجه به بالا بودن شاخص ابتلا به دیابت در کشور و با هدف اطلاع رسانی عمومی در پیشگیری از ابتلا به این بیماری و درمان آن، همایش"غلبه بر دیابت"ساعت 9 صبح پنج شنبه 24 آبان ماه در فرهنگ سرای مهر برگزار می شود.

مهدی فخرئی اذعان داشت:  این برنامه یکی از سری برنامه های حوزه اجتماعی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان است که با همراهی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و نیز کلینیک ایمونوتراپی زخم پای دیابتی کاشان همراه با اهدا جوایز نفیس  به شرکت کنندگان اجرا می شود.

وی با توجه به اینکه امروزه بیماری دیابت منجر به فوت و نقص عضو  می شود که از طریق خود مراقبتی مناسب نیز قابل کنترل می باشد، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به منظور ارتقای سلامت و تاکید بر اصلاح روش های زندگی برای تامین سلامت مردم و نیز داشتن جامعه ای سالم را از جمله اهداف برگزاری همایش"غلبه بر دیابت"عنوان کرد.

مدیر فرهنگ سرای مهر یادآور شد: در این همایش دکتر مرتضی پنجه شاهی معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، دکتر نیکویی مسئول مرکز دیابت  بیمارستان آیت اله یثربی، خانم عربشاهی کارشناس تغذیه و اکرم زین ساز مدیر مرکز دیابت به عنوان کارشناسان برنامه به معرفی بیماری دیابت، انواع دیابت، علائم و نشانه های بیماری دیابت، اهمیت کنترل و پیشگیری از دیابت، چگونگی مراقبت و درمان زخم بیماران دیابتی و اصول صحیح تغذیه در بیماران دیابتی پرداخته و توصیه های لازم برای پیشگیری از دیابت را بیان خواهند کرد.

لازم به ذکر است علاقه مندان  می توانند برای شرکت در همایش"غلبه بر دیابت" صبح پنج شنبه 24 آبان ماه از ساعت 9 به میدان شورا، بلوار شهیدان خاندایی، فرهنگ سرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان مراجعه کنند.


نظرات کاربران