سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

04 تیر 1399 14:42 51 بازدید

مدیرعامل سازمان‌فرهنگی، اجتماعی و ورزشی :

شناسایی دغدغه‌های اجتماعی و حل آن با ابزار فرهنگ و آموزش اولویت کار است

شناسایی دغدغه‌های اجتماعی و حل آن با ابزار فرهنگ و آموزش اولویت کار است

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی  شهرداری کاشان، محمدحسین واحدیان در دیدار با رئیس دادگستری کاشان که به مناسبت هفته قوه قضائیه صورت گرفت به ضرورت و اهمیت مباحث فرهنگی و آموزش در جامعه اشاره کرد و گفت: ما در حوزه فرهنگ اجتماعی بنا به وظایف ذاتی سازمان به دنبال ایجاد کارگروهی تخصصی هستیم تا با شناسایی و ریشه یابی دغدغه‎های اجتماعی شهروندان،  راهکارهای علمی و عملی را مبتنی بر فرهنگ سازی و آموزش در مسیر ارتقاء سطح حقوق شهروندی رقم بزنیم.

وی، حمایت معنوی از شهروندان را یکی از رسالت های اصلی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی دانست و اظهار داشت: همراهی جامعه و حمایت از آن با نگاه فرهنگی و اجتماعی تحول زاست و سرمایه گذاری در این بخش با همکاری قوه قضائیه می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

در ادامه این دیدار رئیس دادگستری کاشان ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و قدردانی از حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی کاشان به مناسبت این روز بیان کرد:دستور کار ما در دستگاه قضا رویکردی پیشگیرانه در موضوع بزه‎های اجتماعی‌است چرا که همواره به جمله پیشگیری بهتر از درمان است اعتقاد راسخ داشته ایم.

سیروس افضلی تأکید کرد: رویکرد فرهنگی مبتنی بر آموزش به یقین می‌تواند مسئله بزه در جامعه را کاهش دهد اما این رابطه‎ای دو سویه است که فرد بزهکار بپذیرد و کوشا در جبران عمل غیرقانونی خود باشد.

وی در پایان عمل به کار فرهنگی را دشوار دانست و گفت:حقیقت امر این است که با دست خالی نمی‌توان کار فرهنگی انجام داد و این موضوع مسیر را برای خدمت گذاران این حوزه سخت می‌کند و لازمه حمایت اقتصادی برای بازدهی بهتر طرح‌های فرهنگی را می‎طلبد که باید در دستور کار مسئولین قرار گیرد.

 


نظرات کاربران