سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

15 بهمن 1397 09:26 335 بازدید

در آستانه 40سالگی انقلاب اسلامی:

زنگ شهروندی ویژه مناطق بازآفرینی شهری کاشان به صدا در آمد

زنگ شهروندی ویژه مناطق بازآفرینی شهری کاشان به صدا در آمد

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، از اهتمام این سازمان برای برگزاری"زنگ شهروندی"در مناطق طرح بازآفرینی شهری کاشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، سید ابوالفضل بنی حسینی گفت: در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی برنامه"زنگ شهروندی"با محوریت آموزش شهروندی و ارتقا فرهنگ عمومی دانش آموزان مقطع ابتدایی،  هر یکشنبه در یک مدرسه از مناطق طرح بازآفرینی شهری برگزار می شود.

وی، با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در راستای افزایش امنیت اجتماعی، کاهش آسیب های اجتماعی، بهبود کیفیت زندگی همه گروه های سنی و ایجاد فرصت های برابر در دسترسی به خدمات شهری در مناطق بازآفرینی شهری مسئولیت کمیته توانمند سازی اجتماعی- فرهنگی را بر عهده دارد، اظهار داشت : در برنامه"زنگ شهروندی"، مفاهیم بازیافت و پسماند، ترافیک و قوانین راهنمایی و رانندگی، اخلاق شهروندی در قالب نمایش و مسابقه به دانش آموزان مقطع ابتدایی آموزش داده می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، یادآور شد: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان بر اساس رسالتی که پیرامون مباحث ارتقاء فرهنگ شهروندی دارد،   برنامه "زنگ شهروندی"را تا پایان اسفندماه طی 12 هفته در 12 مدرسه از مدارس موجود در مناطق طرح بازآفرینی شهری با حضور بیش از  5 هزار دانش آموز اجرا می کند.  

سید ابوالفضل بنی حسینی، خاطر نشان کرد:"زنگ شهروندی"به همت حوزه شهروندی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و با همکاری مدیریت آموزش و پرورش کاشان اجرا می شود که امید است با توجه به اینکه دانش آموزان، تاثیر پذیرترین قشر اجتماع هستند، این برنامه بتواند تاثیر بسزایی در ارتقای فرهنگ عمومی آن ها داشته باشد.  

وی اذعان داشت: در برنامه "زنگ شهروندی" تلاش شده تا مفاد و مفاهیم فرهنگ شهروندی با زبانی کودکانه و متناسب با سن دانش آموزان مقطع ابتدایی به آن ها منتقل شود.

 


نظرات کاربران